Apple iPod nano i touch w nowym wydaniu. Oj, sporo się pozmieniało!

Tuż po prezentacji iPhone'a 5 Apple przedstawiło nową generację iPodów nano i touch. W sumie doczekaliśmy się tutaj wielu znaczących zmian.


Apple iPod nano

Nowa generacja iPoda nano doczekała się znaczących zmian. Cechuje się ona najmniejszą grubością spośród wszystkich iPodów oferowanych do tej pory przez Apple i oferuje prawie dwa razy większy, 2,5-calowy multidotykowy wyświetlacz, pod którym umieszczono przycisk Home.

Urządzenie wyposażone zostało ponadto w 16 GB pamięci, nowe, mniejsze złącze dokujące Lightning, technologię Bluetooth 4.0 oraz pedometr. Zastosowana bateria pozwalać ma natomiast na 30 godzin słuchania muzyki.

Apple iPod nano

Apple iPod nano

Nowy iPod nano, który oferuje do wyboru siedem wersji kolorystycznych, powinien pojawić się w sprzedaży już 14 września w cenie 729 złotych.

Apple iPod touch

Piąta generacja iPoda touch może się pochwalić tym samym 4-calowym ekranem Retina, jaki zastosowano w iPhone'ie 5. Urządzenie dysponuje anodyzowaną aluminiową obudową i jest najcieńsze spośród wszystkich dotychczasowych generacji iPodów touch: jego grubość wynosi 6,1 milimetra, zaś waga sięga 88 gramów.

We wnętrzu odtwarzacza zainstalowano układ A5 obiecujący 7 razy lepszą wydajność w zakresie grafiki oraz akumulator pozwalający na dłuższy czas pracy: 40 godzin odtwarzania muzyku, lub 8 godzin oglądania filmów.

Apple iPod touch

Apple iPod touch

Nowy iPod touch oferuje do dyspozycji użytkownika lepszy aparat iSight (5 milionów pikseli, autofokus, wykrywanie twarzy, filmy 1080p ze stabilizacją obrazu) umożliwiający wykonywanie zdjęć panoramicznych. Towarzyszy mu umieszczona z przodu kamerka FaceTime HD zdolna do rejestracji obrazu w jakości 720p.

Urządzenie doczekało się ponadto tak przydatnego dodatku jak wirtualny asystent Siri oraz pierwszy raz w historii możliwości wyboru pomiędzy pięcioma kolorami obudowy. Oczywiście nie mogło też zabraknąć nowego złącza dokującego.

Klient ma możliwość wyboru pomiędzy dwiema wersjami - 32 GB i 64 GB. Pierwsza została wyceniona na 1349 złotych, natomiast druga na 1799 złotych. Obie można będzie kupić od 14 września.

Warto też dodać, że iPod touch czwartej generacji nie znika z oferty Apple. Jego ceny to 899 złotych (16 GB) i 1129 złotych (32 GB).

Słuchawki EarPods

Co interesujące, Apple zaprezentowało ponadto nowe słuchawki o nazwie EarPods, które będą dołączane w zestawie z nowymi iPodami oraz iPhone'em 5. Dzięki testom przeprowadzonym na setkach osób praktycznie każdy użytkownik powinien się w nich czuć komfortowo.

Słuchawki EarPods

Słuchawki EarPods

Zostały one wykonane z jednego kawałka plastiku i wedle zapewnień Apple oferować mają lepszej jakości dźwięk wzbogacony głębokimi basami, co powinno pozwolić im konkurować ze znacznie droższymi słuchawkami z wyższej półki.

Podsumowanie

"Muzyczna" część konferencji Apple pod względem sprzętowych nowości pozytywnie zaskoczyła. Doczekaliśmy się bowiem tutaj wielu znaczących zmian, które mi osobiście przypadły do gustu. A wam jak się podobają nowe iPody i słuchawki?

Dokładne specyfikacje nowych gadżetów znajdziecie już na stronie Apple.