Apple iTV będzie najprawdopodobniej oferował ekran o rozdzielczości 4K

Z najnowszych doniesień na temat telewizora Apple wynika, że będzie on dysponował ogromną rozdzielczością przygotowującą go do współpracy ze standardem wyświetlania obrazu telewizyjnego Ultra High Definition Television (UHDTV).

Serwis DigiTimes.com powołując się na źródło znajdujące się w firmie należącej do łańcucha dostawców Apple twierdzi, że goszczący od lat w wielu spekulacjach iTV (tak prawdopodobnie ma się nazywać telewizor Apple) będzie oferował ekran cechujący się ogromną rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli (cztery razy więcej punktów niż wyświetlacz Full HD). Oznacza to więc, że przygotowany będzie do współpracy ze standardem wyświetlania obrazu telewizyjnego Ultra High Definition Television (UHDTV).

Urządzenie wyposażone ma też zostać w system kontroli ruchem oraz, co oczywiste, możliwość podłączenia do Internetu.

Kiedy premiera?

Według źródła pierwsze telewizory Apple powinny pojawić się na rynku pod koniec tego, lub na początku przyszłego roku. Dostawcą paneli 4K prawdopodobnie będzie firma LG Display.

Czy doniesienia te mogą być prawdziwe?

Sądzę, że jak najbardziej. Po tym, jak podczas ostatnich targów CES byliśmy świadkami prawdziwego wysypu telewizorów UHDTV Apple nie ma innego wyjścia: albo postawi na 4K (lub wyżej), albo narazi się na śmieszność.


Zobacz również