Apple iWatch - niepokojące informacje

Ostatnie doniesienia na temat smartwatcha iWatch nie są dobre. Wynika z nich bowiem, że będzie go cechował krótki czas pracy na baterii.

Po pierwszej fali smartwatchy, która przyniosła ze sobą topornie wyglądające urządzenia, przyszła kolejna. Wraz z nią producenci pokazali, że wyciągnęli wnioski z krytyki, która na nich spłynęła i mocno popracowali nad designem. Dzięki temu otrzymaliśmy "inteligentne" zegarki, których moim zdaniem naprawdę nie wstyd założyć na rękę:

Apple iWatch - niepokojące informacje

Motorola Moto 360

Apple iWatch - niepokojące informacje

Samsung Gear S

Apple iWatch - niepokojące informacje

LG Watch R

Niestety smartwatche, podobnie jak smartfony, trapi jedna przypadłość: krótki czas pracy na baterii. Wedle deklaracji producenta w modelu Gear S sięgać on ma dwóch dni, natomiast w przypadku Moto 360 jednego dnia. Niestety test tego drugiego przeprowadzony przez Davida Pierce'a z serwisu The Verge pokazał, że możemy tutaj mówić jedynie o 12 godzinach pracy, co oznacza, że smartwatch Motoroli szybciej "padnie" niż współpracujący z nim smartfon oraz, że trzeba go będzie ładować dwa razy dziennie.

Apple iWatch

Oczywiście obecnie najbardziej oczekiwanym smartwatchem jest Apple iWatch. Czekający na niego fanboy'e być może zadają sobie pytanie, czy w jego przypadku również będzie problem z czasem pracy na baterii. Ostatnie doniesienia sugerują, że niestety tak. Serwis Theinformation.com przekonuje bowiem, że dotarł do pracowników Apple, którzy twierdzą, iż iWatch będzie cechował krótki czas pracy na baterii. Na szczęście, podobnie jak w smartwatchach konkurencji, możliwe będzie korzystanie z technologii bezprzewodowego ładowania.