Apple iWatch potwierdzony przez dwa poważne źródła. Będzie korzystał z elastycznego szkła

Dwa poważne serwisy poinformowały o pracach Apple nad "inteligentnym" zegarkiem iWatch. Zaangażowana w nie może być m.in. firma Corning znana z produkcji wykorzystywanego przez smartfony szkła Gorilla Glass.

Pod koniec poprzedniego roku chiński serwis TGBus donosił, że Apple pracuje z Intelem nad projektem "inteligentnego" zegarka komunikującego się z iGadżetami za pomocą bezprzewodowej technologii Bluetooth. Wydaje się, że urządzenie to faktycznie znajdzie się wkrótce w ofercie firmy z Cupertino, gdyż napisały o nim także właśnie dwa poważne serwisy - Wall Street Journal i New York Times.

Z przedstawionych przez nie doniesień wynika, że Apple eksperymentuje obecnie z różnymi wersjami urządzenia (nazwijmy je iWatch) i jest zdeterminowane, aby rozpocząć jego masową produkcję tuż po zakończeniu testów. Ma ono stanowić dla amerykańskiej firmy okazję do zwiększenia mobilnej oferty i wyjścia poza smartfonowo-tabletowe ramy.

iWatch zaoferować ma możliwość płatności za pośrednictwem technologii Passbook. Ponadto według osób, które "mają wiedzę w tej sprawie" będzie się wyróżniał na tle konkurencji futurystycznym designem, gdyż Apple zamierza skorzystać z elastycznego szkła, które "można by opleść wokół ciała".

Czy coś takiego istnieje? Oczywiście. Na myśl nasuwa mi się się tutaj np. Willow Glass, czyli nowy rodzaj szkła firmy Corning (dostarcza chroniące wiele smartfonów szkła Gorilla Glass), którego grubość wynosi tylko 100 mikronów, co oznacza, że jest ono równie cienkie, jak kartka papieru. Szkło to jest na tyle elastyczne, że można je nie tylko zginać, ale również owijać nim przedmioty. Co ważne, podczas tego procesu nie traci swoich właściwości optycznych.

Na koniec warto zaznaczyć, że urządzenia oferujące podobną funkcjonalność jak iWatch są już dostępne na rynku. Mowa tutaj np. o pracującym pod kontrolą Androida zegarku Sony SmartWatch lub wyposażonym w wyświetlacz e-paper zegarku Pebble, który jest kompatybilny również z systemem iOS.

Czy iWatch odniesie sukces? Przekonany jestem, że tak. Apple nie będzie się musiało martwić o jego sprzedaż, gdyż każdy prawdziwy fanboy zechce go mieć mieć.

Aktualizacja: 13 lutego 2013 12:32

Z najświeższych doniesień serwisu Bloomberg wynika, że nad nowym gadżetem Apple pracuje zespół liczący około 100 osób, które wcześniej zaangażowane były w prace nad iPhone'em i iPadem.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących