Apple iWatch powstaje przy współpracy z Intelem. Premiera za kilka miesięcy

W Sieci pojawiły się informacje o nowym produkcie Apple, czyli "inteligentnym" zegarku zaprojektowanym przy współpracy z Intelem.

Zgodnie z doniesieniami chińskiego serwisu TGBus Apple pracuje obecnie z Intelem nad projektem, którego owocem miałby być "inteligentny" zegarek komunikujący się z iGadżetami za pomocą bezprzewodowej technologii Bluetooth. Urządzenie to oferować ma do dyspozycji użytkownika 1,5-calowy wyświetlacz dostarczany przez tajwańską firmę Ritek oraz korzystać z możliwości jakie oferuje wirtualny asystent Siri.

Niestety obecnie specyfikacja nowego gadżetu owiana jest tajemnicą. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku dostępne są już tego typu rozwiązania. Mowa tutaj np. o pracującym pod kontrolą Androida zegarku Sony SmartWatch lub wyposażonym w wyświetlacz e-paper zegarku Pebble, który, co istotne, jest kompatybilny również z systemem iOS.

W przypadku drugiego z wymienionych "inteligentnych" zegarków warto odnotować, że powstaje on dzięki finansowemu wsparciu internautów za pośrednictwem portalu Kickstarter. Do tej pory udało się w ten sposób zebrać ponad 10 milionów dolarów, co potwierdza, że konsumenci są zainteresowani tego typu gadżetami.

Kiedy premiera?

Serwis TGBus twierdzi, że iWatch powinien mieć premierę w pierwszej połowie przyszłego roku.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących