Apple iWatch zagości na rynku w ciągu 9 miesięcy. Mamy nowe informacje na jego temat

Serwis Bloomberg podzielił się kilkoma nowymi informacjami na temat "inteligentnego" zegarka Apple, który przyjęło nazywać się iWatch.

Wraz z premierą "inteligentnego" zegarka Sony SmartWatch wiadomo było, że tego typu rozwiązanie zagości prędzej, czy później w ofercie pozostałych producentów. Od miesięcy krążą więc spekulacje na temat "zegarkowych" planów największych firm na rynku mobilnym, czyli Samsunga i Apple.

Apple iWatch zagości na rynku w ciągu 9 miesięcy. Mamy nowe informacje na jego temat

Sony SmartWatch

Z pojawiających się do tej pory doniesień poważnych serwisów wynika, że Apple faktycznie może pracować nad tego typu gadżetem. Co więcej, podobno stworzyło nawet zajmujący się wyłącznie tym projektem potężny zespół składający się aż ze 100 osób.

Jeżeli chodzi o Samsunga, niedawno pojawiły się informacje, że tajemniczy gadżet o nazwie GALAXY Altius wcale nie będzie smartfonem, lecz "inteligentnym" zegarkiem, który nie tylko będzie towarzyszem komunikującego się z nim smartfona, ale również będzie mógł samodzielnie pozwalać na korzystanie z mobilnej sieci.

Wracamy do Apple

Dzisiaj mam kolejną okazję podzielić się z Wami najnowszymi doniesieniami na temat konstrukcji Apple. Serwis Bloomberg, opierając się na różnych "wiarygodnych" źródłach opublikował bowiem raport, z którego wynika, że:

- iWatch zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w tym roku

- Apple do tej pory złożyło już 79 wniosków patentowych zawierających w swojej treści słowo "nadgarstek". W jednym z nich wspomina również o elastycznym ekranie i zasilaniu energią kinetyczną

- iWatch pracować ma pod kontrolą mocno przerobionego systemu iOS

- iWatch może oferować takie możliwości, jak: rozmowy, identyfikacja połączeń przychodzących, mapa współrzędnych, krokomierz, czujnik zdrowia (np. do pomiaru tętna)

- docelowo iWatch pozwalać ma na 4-5 dni pracy na baterii

Jak wynika z tych doniesień, Apple ma jeszcze sporo czasu na rozwiązanie wszelkich problemów przy projektowaniu gadżetu, które według raportu związane są przede wszystkim z systemem iOS oraz zasilaniem. Jeżeli się z nimi upora, z pewnością odniesie kolejny sukces rynkowy, gdyż każdy prawdziwy fanboy nie odmówi sobie zakupu kolejnego gadżetu mogącego rozbudować jego "jabłkowy" ekosystem.