Apple igra z ogniem - iPhone 12 bez słuchawek w zestawie

Apple zamierza pobudzić sprzedaż słuchawek AirPods. Aby to zrobić najnowszy iPhone 12 sprzedawany będzie bez przewodowych słuchawek EarPods.

Apple znane jest z tego, że nie rozpieszcza zbytnio swoich klientów. Produkty z Cupertino do najtańszych nie należą. Jakby tego było mało w pudełku najczęściej znajdziemy jedynie ładowarką, a gwarancja producenta wynosi zaledwie 12 miesięcy.

Apple igra z ogniem - iPhone 12 bez słuchawek w zestawie

Źródło: macworld.com

Od 2007 roku zestaw sprzedażowy iPhone'a nie uległ zbytnio zmianie. Co prawda od modelu 3G zrezygnowano z dołączania stacji dokującej, ale przez lata iPhone dostarczany był z dwuczęściową ładowarką oraz słuchawkami. W 2012 roku przy okazji premiery iPhone'a 5 Apple wymieniło klasyczne słuchawki douszne na nowszy model EarPods.

Zobacz również:

  • MacBook Air 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [02.08.2021]
  • Nowe funkcje na MacOS Monterey!
  • Przestań ignorować to ostrzeżenie dotyczące iPhone'a

Najnowszy raport analityka Apple Ming-Chi Kuo donosi, że Apple rozważa zmianę zestawu sprzedażowego iPhone'a 12.

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje na temat cen. Cieszyliśmy się wtedy, że bazowe modele będą tańsze od zeszłorocznych odpowiedników. Okazuje się, że może stać się to kosztem słuchawek Apple EarPods.

Według Kuo Apple nie zamierza dołączać już przewodowych słuchawek EarPods do zestawu sprzedażowego iPhone'a. Obecnie słuchawki wyceniane są przez Apple na 149 zł. Ich cena odpowiada zatem planowanej obniżce ceny startowej iPhone'a 12.

Od 2016 roku, kiedy to Apple wyeliminowało złącze słuchawkowe Jack z iPhone'a w pudełku znajdziemy słuchawki douszne EarPods ze złączem Lightning. Przez około 2 lata producent dołączał również przejściówkę z Lightning do Jack'a, której nie znajdziemy już w obecnie sprzedawanych modelach.

Według Kuo, Apple poprzez zubożenie zestawu sprzedażowego iPhone'a liczy na dalsze wzrosty sprzedaży słuchawek bezprzewodowych AirPods oraz AirPods Pro. Według Kuo po aktualizacjach z 2019 roku nie powinniśmy liczyć na pojawienie się nowych AirPods'ów w 2020 roku.

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiły się plotki, które wskazywały, że Apple zamierza łączyć w zestaw iPhone'a oraz AirPods'y, a całość ma być sprzedawana ze zniżką. Kuo nie zaprzecza tym informacją. Niestety na gratisowe AirPods'y rozdawane w przedsprzedaży iPhone'a 12 nie powinniśmy liczyć.

Więcej informacji na temat iPhone'a 12 znajdziesz tutaj.

Sprawdź, ile kosztują słuchawki AirPods Pro.

Źródło: 9to5mac.com