Apple - jesteś zaszczepiony? Możesz wejść bez maski

Od tego tygodnia Apple znosi nakaz noszenia maseczek przez osoby, które zostały w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19. Co nowego znajdziemy w najnowszej polityce firmy oraz jak weryfikowane będzie przyjęcie szczepionki?

Apple posiada na całym świecie setki autorskich sklepów Apple Store. Niestety w Polsce nadal musimy korzystać z autoryzowanych sprzedawców takich jak iSpot czy Cortland, ponieważ najbliższy autoryzowany Apple Store jest w Berlinie.

Apple Store

Apple Store

Firma wydała właśnie nową politykę, która zakłada, że Apple nie będzie już wymagać od zaszczepionych klientów noszenia maski wewnątrz swoich sklepów Apple Store na terytorium Stanów Zjednoczonych. To duża i dosyć kontrowersyjna nowość.

Zobacz również:

Nowe przepisy wewnętrzne zaczną obowiązywać od wtorku - 15 czerwca 2021 roku. Od tego dnia pracownicy firmy Apple nie będą wymagać noszenia masek od osób, które zostały w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19. Jednocześnie w polityce firmy wciąż znajdziemy wpis, który zobowiązuje liderów sklepów do przypominania, że pracownicy w dalszym ciągu mają obowiązek noszenia masek.

Z informacji przekazanej przez Bloomberg dowiadujemy się:

Zmiana wejdzie w życie już we wtorek, a pracownicy zostali poinformowani, że nie będą musieli prosić klientów o weryfikację szczepień.

Pracownicy nadal będą musieli nosić maski w sklepach. Firma może zmienić swoje plany lub opóźnić poluzowanie ograniczenia. Wymóg zakrywania twarzy zostanie również zniesiony w niektórych biurach amerykańskiej firmy z Cupertino w Kalifornii, zgodnie z notatką wysłaną do pracowników korporacji.

Oznacza to, że pracownicy nie będą musieli weryfikować paszportu szczepionkowego każdego klienta, który nie posiada maski. Firma liczy, że obywatele USA wykażą się dużą dozą odpowiedzialności.

Zaktualizowane wytyczne zostały zaktualizowane w oparciu o najnowsze informacje przekazywane przez amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Stwierdza ono, że osoby w pełni zaszczepione nie muszą już nosić maski na zewnątrz oraz w większości pomieszczeń zamkniętych.

Zniesienie nakazu noszenia maseczek w Apple Store jest częścią powrotu do normalności, który planuje firma Apple. Tim Cook zapowiedział, że jesienią tego roku część pracowników powróci do nowo powstałego biura Apple Park w Cupertino.

Źródło: macrumors.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: