Apple już dekadę tworzy komputery najbardziej kochane przez konsumentów

Apple po raz dziesiąty z rzędu otrzymało najwyższą notę w raporcie amerykańskiej organizacji American Customer Satisfaction Index.

American Customer Satisfaction Index (ACSI) to organizacja, która co rok udostępnia raport określający poziom zadowolenia amerykańskich klientów w różnych kategoriach. Z najnowszego wynika, że w kategorii "komputery osobiste" (obejmuje ona takie urządzenia jak laptopy, desktopy, tablety) pierwsze miejsce znowu zdobyła firma Apple. Co ważne, dokonała tego po raz dziesiąty z rzędu. 

Wyniki - szczegóły

Firma Apple nie tylko potwierdziła dominację w rankingu, ale również wyrównała swój wcześniejszy rekord zdobywając aż 87 punktów. Aby uzmysłowić sobie, jak dobry jest to wynik warto zauważyć, że w kilkunastoletniej historii prac ASCI najlepszy wynik osiągnięty przez konkurencję Apple to zaledwie 81 punktów (Dell 2012 rok).

Zobacz również:

  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [AKTUALIZACJA 28.09.2021]

Pozostałe wnioski:

- w porównaniu do poprzedniego roku poziom satysfakcji ze sprzętu Apple wzrósł o 1,2 punktu procentowego

- w porównaniu do ogólnego poziomu zadowolenia w kategorii "komputery osobiste" wynik osiągnięty przez Apple jest wyższy aż o 8 punktów

- drugą najlepszą firmą w zestawieniu jest Hewlett-Packard, który co prawda znacząco przegrał z firmą Apple (80 punktów kontra 87), lecz jako jedyny z posostałych producentów osiągnął wynik wyższy od średniej oraz jako jedyny zanotował wzrost poziomu satysfakcji w porównaniu do poprzedniego roku

Poniżej tabela ukazująca wyniki osiągane od 95 roku:

Apple już dekadę tworzy komputery najbardziej kochane przez konsumentów

ACSI - wyniki w kategorii "komputery osobiste"