Apple już na 8 miejscu w rankingu najpopularniejszych witryn. Pomogli użytkownicy mobilni

Z najnowszego raportu serwisu ComScore wynika, że firma Apple odnotowała znaczący wzrost w rankingu najpopularniejszych witryn na świecie. Wszystko dzięki uwzględnieniu ruchu pochodzącego ze strony użytkowników smartfonów i tabletów.

Z rankingu ComScore z 2012 roku wynikało, że witryny Apple zajęły 11 miejsce pod względem popularności. Przy opracowaniu najnowszego rankingu (luty 2013 rok) zaprzęgnięte do pracy zostało jednak narzędzie statystyczne o nazwie MMX Multi-Platform, które pozwoliło również uwzględnić aktywność amerykańskich mobilnych użytkowników smartfonów i tabletów.

Okazało się, że średnio "cyfrowa populacja" ujętych w zestawieniu konkretnych stron/stron firm wzrosła o 38%, zaś "cyfrowa jabłkowa populacja" zwiększyła się aż o 54%. Dzięki temu Apple odnotowało skok o trzy pozycje i zajęło ósme miejsce.

Identyczny procentowy wzrost odnotowała strona Twitter.com, natomiast w przypadku Grouponu wyniósł on aż 223%. Na pozycji lidera rankingu, co nikogo nie powinno dziwić, pozostało natomiast Google.

Na koniec warto jeszcze zauważyć, że wspomniana mobilna populacja uwzględniała jedynie osoby mające 18 i więcej lat. Co by się stało, gdyby pod uwagę wzięte zostały również nastolatki? Kolejne wzrosty, z któych najprawdopodobniej najbardziej zadowolony byłby Facebook.

TOP 50 najpopularniejszych stron na świecie przedstawia poniższa tabela:


Zobacz również