Apple: klawiatura z Bluetooth

W ubiegłym tygodniu firma Apple pokazała nowe komputery iMac. Wraz z nimi zadebiutowało kilka nowych klawiatur - jedną z bardziej interesujących jest bezprzewodowe urządzenie korzystające z łącza Bluetooth. Klawiatury nie można jednak jeszcze kupić.

Podczas gdy na inne urządzenia, które właśnie zadebiutowały, trzeba poczekać trzy do pięciu dni, to Apple Keyboard w wersji z trafi do klienta cztery do sześciu tygodni po złożeniu zamówienia.

Firma nie tłumaczy, dlaczego trwa to tak długo, jednak wszystko wskazuje na to, iż przyczyną jest brak zatwierdzenia klawiatury przez Federalną Komisję Komunikacji (FCC). Apple dopiero czeka na odpowiednie dokumenty. Na razie nie wiadomo nawet, jak ma wyglądać nowa klawiatura. Apple nie chce ujawnić żadnego zdjęcia przed 30 sierpnia, a na stronie FCC można zobaczyć jedynie fotografię spodniej części klawiatury, na której zostanie przyklejona nalepka świadcząca o zgodzie FCC na jej rozprowadzanie.

Z opisu dostępnego na witrynie Komisji można się dowiedzieć, że grubość urządzenia wynosi 4,2 milimetra, szerokość 275,92 mm, a głębokość to 108,32 milimetra.