Apple kolejną ofiarą grupy Anonymous?

Grupa Anonymous umieściła w Internecie listę 27 nazwisk i zaszyfrowanych haseł użytkowników strony Apple. Hakerzy ostrzegają producenta elektroniki, że może stać się on jednym z ich celów. Na razie jednak są zbyt zajęci innymi tematami.

Lista została opublikowana na stronie PastBin.com i początkowo nie było jasne, czy haker, który ją zamieścił, jest związany z grupą Anonymous. Zostało to potwierdzone, gdy we wpisie na Twitterze podała ona linka do zamieszczonego pliku tekstowego z wykradzionymi danymi.

Anonymous ostrzega Apple, ale mówi, że na razie jest zbyt zajęty innymi sprawami. Wykradzione dane zdają się pochodzić z bazy internetowej ankiety zamieszonej na stronie Apple Business Inteligence.

Zobacz również:

  • Elon Musk wyśmiewa groźby Anonymous
  • iPhone 13 i szybkie ładowanie? Zapomnij o nim!
  • REvil - darmowy deszyfrator ransomware w sieci

Libański haker o nicku idahac_hacker podał w odrębnym poście, że znalazł inne luki na stronie Apple. Informuje on, że w zdobyciu dostępu do strony skuteczne jest wstrzyknięcie kodu SQL lub atak przy pomocy kodu iFrame.

Idahac_hacker poinformował, że nie jest członkiem Anonymous, a w swoich działaniach najwyraźniej nie kierował się złymi zamiarami. Grupa Anonymous prowadzi natomiast operację Antisec przeciwko organizacjom rządowym i korporacjom. Hakerzy zachęcają pracowników tych, jak to nazywają, zdeprawowanych instytucji do wspierania swojej działalności i przekazywania im ważnych informacji.