Apple: konferencja WWDC rusza 8 czerwca

Firma z Cupertino oficjalnie poinformowała o terminie tegorocznego sympozjum Worldwide Developers Conference. Impreza rozpocznie się w San Francisco 8 czerwca i potrwa cztery dni.

Jest to więc potwierdzeniem wcześniejszych spekulacji, dotyczących możliwego terminu organizacji WWDC (opublikowanych początkowo w piśmie Baltimore Sun i rozpowszechnionych potem przez inne media).

Jak wskazuje historia konferencji WWDC, Apple wykorzystywało to wydarzenie do prezentacji nowych rozwiązań, omawianych na tzw. "keynotes", czyli wystąpieniach otwierających imprezę. W ubiegłym roku Steve Jobs w ten sposób zaprezentował iPhone'a 3G (urządzenie trafiło do sprzedaży miesiąc później). Nie jest wiadome, czy Jobs pojawi się na tegorocznej konferencji - jak pamiętamy, w styczniu br. ogłosił, że w związku z problemami zdrowotnymi rezygnuje z funkcji CEO firmy i udaje się na urlop, który potrwać miał do końca czerwca.

Od czwartku, 26 marca, działa już strona internetowapoświęcona konferencji. Próżno jednak szukać na niej szczegółowej agendy bądź informacji o tematyce zaplanowanych sesji. Mimo to należy się spodziewać, że "gwiazdą" imprezy będzie nowa wersja systemu operacyjnego Apple, Mac OS X 10.6.

Oprócz Snow Leoparda Apple poświęci sporo miejsca nowej wersji systemu dla swojego telefonu - iPhone 3.0 - którego prezentacja miała miejsce kilka dni temu.

Więcej informacji: Worldwide Developers Conference 2009