Apple kupiło firmę LegbaCore, która "nękała lukami" OS X

Apple kupiło firmę LegbaCore, której specjaliści opracowali szalenie groźnego robaka Thunderstrike 2 mogącego skutecznie infekować komputery Mac.

W sieci pojawiły się właśnie doniesienia, że firma Apple zakupiła zajmującą się bezpieczeństwem firmę LegbaCore. Stają się one bardzo interesujące jeżeli weźmiemy pod uwagę poniższe fakty:

1. Przejęcie LegbaCore miało miejsce już w listopadzie 2015 roku

3. Firma LegbaCore założona została przez badaczy bezpieczeństwa, którzy w sierpniu 2015 roku poinformowali o luce w zabezpieczeniach komputerów Macintosh i zaprezentowali potrafiącego ją wykorzystać robaka Thunderstrike 2. Ten szalenie niebezpieczny złośliwy kod infekował firmware "jabłkowych" maszyn rozsyłając się pomiędzy nimi nawet, gdy nie były one podpięte do jednej sieci. Oprogramowanie antywirusowe było bezsilne. Aby usunąć robaka nie wystarczało przeinstalowanie systemu. Konieczne było ponowne zaprogramowanie odpowiedniej kości na płycie głównej.

Wróćmy do 2015 roku

Tak naprawdę sygnały o tym, że Apple zdecydowało się kupić firmę pokazującą braki w zakresie bezpieczeństwa systemu OS X, pojawiły się w listopadzie 2015 roku. Wówczas na Twitterze Xeno Kovah, założyciel LegbaCore, poinformował bowiem o "pierwszym przepracowanym dniu dla Apple". Kilka dni później na stronie LegbaCore pojawił się natomiast wpis informujący, że firma nie będzie przyjmowała już żadnych zleceń.

Zobacz również:

  • Szukasz prezentu dla dziecka na każdą okazję? Oto najlepsze pomysły dla małych i dużych

Czym będą się zajmowali specjaliści z LegbaCore?

W odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników Twittera Xeno Kovah napisał, że będzie się zajmował "czymś w stylu bezpieczeństwa niskiego poziomu".

Dobra inwestycja

Firma Apple decydując się na przejęcie LegbaCore dokonała bardzo trafnego wyboru zatrudniając najwyższej kasy fachowców. Miejmy nadzieję, że ich umiejętności pozwolą na poprawę bezpieczeństwa OS X oraz że wielu niezależnych specjalistów widząc takie perspektywy zatrudnienia podwoi swoje wysiłki mające na celu sprawdzenie, czy tak faktycznie będzie.