Apple łata dźwięk

Firma Apple udostępniła poprawkę dla swojego systemu operacyjnego MacOS X 10.4.10 pracującego na komputerach wyposażonych w procesory Intela. Usuwa ona wprowadzony przez ostatnią aktualizację problem odtwarzania dźwięku na niektórych zewnętrznych głośnikach.

Pierwsza wersja uaktualnienia systemu operacyjnego MacOS X do wersji 10.4.10 (pisaliśmy o niej w artykule "Poprawka dla Mac OS X - 10.4.10") wprowadziła błąd polegający na tym, że na zewnętrznych głośnikach generowany był bardzo irytujący dźwięk. Dotyczyło to tylko komputerów opartych na platformie Intela i był on słyszalny tylko wtedy, kiedy system dźwięku nie pracował (nie odtwarzał żadnych dźwięków) i był najprawdopodobniej spowodowany jakimś mechanizmem wyłączającym go i włączającym na przemian w celu oszczędzania energii. Pierwszy raport na temat tego błędu można znaleźć na forum Apple. Także na tym forum pojawiło się tymczasowe obejście problemu poprzez ciągłe odtwarzanie w tle kilkusekundowego pliku Mp3 wypełnionego ciszą.

Poprawkę usuwającą ten błąd można pobrać z oficjalnego serwisu firmy Apple. Jednocześnie z jej udostępnieniem, firma Apple udostępniła wersję 1.1 zbiorczego uaktualnienia systemu operacyjnego do wersji 10.4.10, w której usunięto opisany wyżej problem.