Apple łata lukę w zabezpieczeniach i udostępnia system mobilny iOS 7.0.6

Apple zaktualizowało swój system operacyjny dla urządzeń przenośnych. Nowe oprogramowanie dla telefonów iPhone i tabletów iPad o oznaczone iOS 7.0.6 dostępne jest do pobrania z poziomu iTunes lub bezpośrednio ze sprzętów z logo z nadgryzionym jabłkiem na obudowie. Uaktualnienie powinni zaś zainstalować wszyscy użytkownicy, ponieważ naprawia ona poważny błąd związany z bezpieczeństwem.

Zostało udostępnione nowe oprogramowanie dla urządzeń mobilnych Apple. System iOS w wersji 7.0.6 tym razem nie wprowadza nowych funkcji, ani nie modyfikuje działania istniejących. To aktualizacja związana z bezpieczeństwem, która łata niebezpieczną lukę w zabezpieczeniach. Problem dotyczył obsługi szyfrowania SSL i TLS.

Z wykorzystaniem obecnej w systemie luki cyberprzestępcy mogli uzyskać dostęp do danych z urządzeń mobilnych firmy Apple wysyłanych przez protokoły SSL i TLS, które miały w założeniu gwarantować bezpieczeństwo przesyłanych informacji. Posiadacze iPhone’ów i iPadów na szczęście nie muszą się obawiać tego typu ataku. Apple szybko zareagowało na doniesienia, a aktualizację iOS 7.0.6 mogą i powinni pobrać wszyscy użytkownicy.

Zobacz również:

  • Nowy MacBook Pro już jest. Sprawdź, gdzie go zamówisz!
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 20.10.2021]
Apple łata lukę w zabezpieczeniach i udostępnia system mobilny iOS 7.0.6

System iOS 7.0.6 to nie jedyna wersja softu udostępniona przez Apple. Łatkę poprawiającą bezpieczeństwo szyfrowania dostał również starszy system iOS 6 do wersji 6.1.6. Apple nie zostawia tym samym na lodzie użytkowników swoich starszych sprzętów, którzy ze względu na ograniczenia techniczne nie mogą zainstalować nowszej wersji oprogramowanie. Aktualizację do iOS 6.0.2 otrzymała też przystawka do telewizora o nazwie Apple TV.