Apple ma problemy z dostarczaniem części i iPhone'ów na wymiany serwisowe

Naprawy iPhone'a wydłużają się nawet do czterech tygodni. Wszystkiemu winien koronawirus.

Apple jest firmą, która posiada jedne z najlepszych serwisów. Oczywiście firmie od lat dostaje się za udzielanie zaledwie 12 miesięcznej gwarancji na swoje produkty, ale za to w przypadku awarii możemy liczyć na bardzo dobre wsparcie techniczne. Apple posiada na świecie wiele punktów serwisowych, które prowadzone są bezpośrednio przez giganta z Cupertino. W Polsce musimy posiłkować się autoryzowanymi serwisami Apple prowadzonymi przez firmy trzecie, ale i tak całość działa bardzo dobrze.

Apple ma problemy z dostarczaniem części i iPhone'ów na wymiany serwisowe

Źródło: macworld.co.uk

W przypadku iPhone'a najczęściej możemy liczyć na wymianę urządzenia na inne pozbawione wad. Jedynie przypadku problemów z ekranem lub baterią smartfony są naprawiane. Rozwiązanie to znacząco wpływa na czas realizacji napraw.

Zobacz również:

  • Apple chce walczyć z dziecięcą pornografią!
  • Dzikie zwierzęta z COVID-19. Czy wirus ewoluuje?
  • Netflix otworzył sklep z gadżetami z własnych produkcji

Niestety najnowsze wieści donoszą, że Apple boryka się z problemami z dostępnością części oraz urządzeń zamiennych. Wszystkiemu winien jest oczywiście koronawirus.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Bloomberga średni czas naprawy iPhone'a na przestrzeni ostatnich dni uległ wydłużeniu. Wszystkiemu winne są problemy z dostarczaniem podzespołów oraz ograniczony zapas urządzeń na wymianę. Pracownicy twierdzą, że ze względu na braki części nie są w stanie naprawiać urządzeń na miejscu.

Bloomberg donosi, że większość serwisów Apple w Stanach Zjednoczonych zaprzestała wymian gwarancyjnych ekranów i podzespołów. Firma doradza pracownikom wysyłanie urządzeń zastępczych, ale w niektórych przypadkach trzeba na nie czekać nawet od dwóch do czterech tygodni.

Alternatywnie serwisy na czas naprawy mogą wydawać inne modele iPhone'a jeżeli posiadają takowe na stanie.

Bloomberg dodaje, że problemy związane są z epidemią koronawirusa, która negatywnie wpłynęła między innymi na produkcję najlepiej sprzedającego się obecnie iPhone'a 11.

Wiadomości z Chin wskazują na to, że problemy są chwilowe. Foxconn z powrotem otwiera wszystkie fabryki, a Apple otworzyło 38 z 42 swoich sklepów Apple Store zlokalizowanych na terenie Chin.

Źródło: techspot.com