Apple może sprzedać w przyszłym roku ponad 100 mln iPadów

Firma analityczna Canaccord Genuity prognozuje, że Apple w przyszłym roku może się sprzedać ponad 101 milionów iPadów. Wszystko dzięki zaprezentowanemu niedawno iPadowi mini.


Według Michaela Walkley'a z firmy analitycznej Canaccord Genuity firma Apple może w przyszłym roku sprzedać 101,6 miliona tabletów iPad.

"Dzięki temu, że Apple wyceniło iPada mini o 170 dolarów niżej od iPada czwartej generacji oraz ustaliło cenę na konkurencyjnym poziomie w porównaniu do tanich produktów Google'a i innych producentów sprzętu z Androidem oczekujemy silnej sprzedaży iPada mini, szczególnie w zbliżającym się okresie świątecznym. Ponadto wierzymy, że iPad mini adresowany na rynek międzynarodowy powinien się bardzo dobrze sprzedawać przez cały przyszły rok" - tłumaczy Michael Walkley.

Co z konkurencją?

Według Walkley'a w przyszłym roku Amazon sprzeda 10,7 milionów tabletów, natomiast Samsung - 8,4 miliona.

Smartfon

Jeżeli chodzi o rynek smartfonów Walkley prognozuje, że pierwsze miejsce zajmie Samsung (303,6 miliona sprzedanych egzemplarzy), który wyprzedzi Apple (193,9 miliona sprzedanych iPhone'ów) i Huawei (47,9 miliona sprzedanych egzemplarzy).

iPad mini wyprzedany

Przewidywania analityka zdaje się potwierdzać bardzo dobra sprzedaż iPada mini, który w został w najsłabszej wersji wyprzedany w zaledwie 35 godzin od uruchomienia przedsprzedaży.

Sądzę również, że faktycznie niższa o 170 USD cena w porównania do "pełnowymiarowego" iPada może być wielką zachętą dla osób, które od dawna marzą o tablecie Apple, lecz nie mają zbyt zasobnych portfeli. Ponadto częściej będą po niego sięgały osoby szukające prezentu np. pod choinkę.

Z ceną porównywalną z konkurencyjnymi tanimi tabletami Walkley mocno jednak przesadził. Przecież zarówno Amazon Kindle Fire HD, jak i Google Nexus 7 kosztują 199 USD...