Apple może wkrótce wycofać z oferty iPody classic i shuffle

Z najnowszych informacji podanych przez serwis TUAW wynika, że Apple może wkrótce wycofać ze swojej oferty iPody shuffle i classic. Gdyby tak się stało, swoją 10-letnią karierę zakończyłoby kółko nawigacyjne.

Niedawno informowaliśmy, że być może na 4 października Apple zaplanowało konferencję, na której zamierza zaprezentować długo wyczekiwanego przez wielbicieli sprzętu z nadgryzionym jabłkiem iPhone’a 5. Kilka dni termin ten został potwierdzony rozsyłanymi przez firmę z Cupertino zaproszeniami na imprezę pod hasłem "Let's talk iPhone".

Z informacji podanych przez serwis TUAW wynika, że podczas konferencji oprócz prezentacji nowego iPhone’a Apple być może poinformuje o wycofaniu ze swojej oferty iPodów shuffle i classic.

Wydaje się, że faktycznie Apple może zdecydować się na taki krok. iPod classic to bowiem w zasadzie pozostałość po pierwszym iPodzie, z którym szczególnie pod względem wyglądu ma wiele wspólnego. Ponadto korzysta on z dysku twardego, czyli przestarzałego rozwiązania, z którym Apple z pewnością nie jest po drodze. Z kolei iPod shuffle w zasadzie jest zbliżony wymiarami do iPoda Nano, znacznie ustępując mu jednak pod wieloma względami (szczególnie chodzi tutaj o dotykowy wyświetlacz).

Ponadto w październiku Apple będzie świętowało 10-lecie wprowadzenia na rynek pierwszego iPoda. Najbliższa konferencja to więc idealna okazja, aby pożegnać się ze wspaniałym rozwiązaniem jakim przez lata było kółko nawigacyjne, które jednakże ostatnio ze względu na pojawienie się dotykowych wyświetlaczy straciło rację bytu.

A co z nowymi iPodami?

Obecnie niewiele informacji pojawiło się na temat odświeżonych iPodów. W przypadku iPoda touch mówi się jedynie, że może on mieć dwukrotnie większą pamięć flash (128 GB) oraz pojawić się w białej wersji kolorystycznej. Z kolei iPod nano być może zostanie wyposażony w aparat cyfrowy.