Apple musi zrezygnować z Mighty Mouse

Zgodnie z decyzją Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych firma Apple będzie musiała zmienić nazwę swojej myszy komputerowej Mighty Mouse.

Po prawej najnowsza generacja myszki Mighty Mouse firmy Man & Machine
Apple musi zrezygnować z Mighty Mouse

Apple Mighty Mouse

Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (The United States Patent and Trademark Office) przyznał prawa do używania nazwy Mighty Mouse firmie Man & Machine (zajmuje się przede wszystkim produkcją myszek i klawiatur dla branży medycznej). W związku z tym Apple będzie zmuszone do wymyślenia nowej nazwy dla swojego bezprzewodowego "gryzonia".

Apple zaprezentowało Mighty Mouse kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek przez firmę Men & Machine swojej myszki, która cechowała się odpornością na wodę oraz pozwalała na łatwą dezynfekcję obudowy. Do tej pory firma z Cupertino używała wspomnianej nazwy na licencji CBS (Columbia Broadcasting System), która nie obejmowała peryferiów komputerowych, lecz dotyczyła wyłącznie bohaterki kreskówek - Mighty Mouse.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Myszki bezprzewodowe 2023. Jaka myszka bezprzewodowa?

Jeżeli Apple będzie miało problem z wymyśleniem nowej nazwy, być może powinno zastanowić się nad wcześniej wykorzystywanym przez bohaterkę kreskówek imieniem, które brzmiało Super Mouse...


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: