Apple na fotelu lidera dzięki podstawowemu iPadowi 7 generacji

"Tani" iPad pozwolił Apple utrzymać pozycję lidera na rynku tabletów.

Nie ma się co oszukiwać rynek tabletów z roku na rok będzie radził sobie coraz gorzej, a wszystko w związku z coraz większymi i wydajniejszymi telefonami komórkowym. Spadki nie są jednak dla Apple straszne. Firma nadal potrafi zarabiać na tabletach dzięki przemyślanej gamie modelowej. W ofercie giganta z Cupertino znajdują się tanie modele dedykowane dla sektora edukacyjnego oraz dla zwykłych konsumentów, a także iPad'y Pro dla profesjonalistów oczekujących wydajności komputera zamkniętej w tablecie.

Apple na fotelu lidera dzięki podstawowemu iPadowi 7 generacji

Źródło: Apple.com

Rok 2019 był sprzyjający dla Apple. iPhone 11 okazał się hitem sprzedażowym, a sprzedaż podstawowego iPhone'a przerosła oczekiwania samego Apple. Counterpoint Research opublikował wczoraj najnowszy raport, z którego wynika, że Apple po raz pierwszy od dwóch lat zwiększyło swoją sprzedać. IDC potwierdza, że Apple radzi sobie dobrze nie tylko ze sprzedażą telefonów, ale również tabletów. W ostatnim kwartale 2019 roku Apple pozostał liderem tego segmentu.

Mówi się o tym, że gigant z Cupertino odnotował aż 22,7 procentowy wzrost kwartalnych dostaw tabletów, dzięki czemu odpowiada za 36,5 procenta tego segmentu rynku. Sukces spokojnie można przypisać najnowszemu modelowi podstawowego iPad'a. Model z wyświetlaczem o przekątnej 10,2 cala i procesorem Apple A10 Fusion znanym z iPhone'a 7 podobno stanowi 65 procent wszystkich sprzedanych egzemplarzy iPad'a w czwartym kwartale 2019 roku.

Apple w przeciągu trzech ostatnich miesięcy 2019 roku dostarczyło na rynek 15,9 miliona egzemplarzy tabletów, co stanowi spory wzrost w porównaniu z 12,9 miliona egzemplarzy, które zostały wysłane w tym samym okresie 2018 roku.

Drugie miejsce przypada Samsungowi, który wyprodukował i dostarczył 7 milionów sztuk tabletów Galaxy. Taka ilość pozwoliła zapewnić mu 16,1 procentowy udział na rynku. Samsung w przeciwieństwie do Apple odnotował spadek zainteresowania tabletami w 2019 roku.

Przypominamy, że podstawowy model iPad'a 7 generacji został zaprezentowany 25 września 2019 roku razem z iPhone'ami 11 i 11 Pro. Jego cena detaliczna zaczyna się od 1699 zł za wersję z 32 GB wbudowanej pamięci masowej.

Źródło: 91mobiles.com