Apple: największe sukcesy i porażki w 2010 r.

Firma Apple w 2010 roku była bardzo aktywna. Świetnie przyjęte zostały iPad i nowy MacBook Air. Wśród największych wpadek firmy wymienić można aferę z anteną iPhone 4. Zapraszamy do przeglądu wzlotów i upadków korporacji Steve'a Jobsa w ostatnich 12 miesiącach.


Sukcesy Apple w 2010 r.

Rok 2010 był dla firmy z Cupertino przełomowy. W styczniu na rynku pojawił się świetnie wykonany tablet iPad, który okazał się prawdziwym hitem. Duże wrażenie zrobił też nowy iPhone oraz supercienki, a przy tym bardzo wydajny Macbook Air.

iPad

Dzięki błyskotliwym pomysłom i dobrej pracy inżynierów, Apple sprawiło, że iPad przerósł wszelkie oczekiwania. Stworzenie urządzenia, które nie miało swojego odpowiednika na rynku było bardzo ryzykowne, ale Steve Jobs zdolał jakoś przekroczyć granicę między smartfonem i komputerem przenośnym.

Zobacz również:

Dziś tablety próbuję tworzyć konkurencja, a linia produkcyjna Apple z trudem nadąża za popytem na iPada. Był on chętnie kupowany jako prezent świąteczny, a wiele działów IT firm szuka sposobów, by wykorzystać go w promocji.

iPhone 4

Apple wprowadza nową generację iPhone'a w dość przewidywalnych odstępach czasu. A jednak, w 2010 r. zmiany w smartfonie Apple zaskoczyły nawet największych malkontentów.

Wprowadzono m.in. dodatkowy aparat fotograficzny z przodu urządzenia, czat wideo FaceTime i wyświetlacz Retina o rozdzielczości 326 ppi, która nie pozwala ludzkiemu oku na rozróżnianie pikseli.

iOS 4

Nowy iPhone przyniósł też aktualizację systemu iOS. Na systemie tym działa flota mobilnych urządzeń Apple, zaczynając od iPoda Touch, przez iPhone'a, a na iPadzie kończąc. iOS 4 wprowadził różne opcje wyczekiwane przez użytkowników. Należą do nich: grupowanie aplikacji w folderach, działanie aplikacji w tle i ujednolicona skrzynka e-mail.

MacBook Air

MacBook Air zawsze był raczej "niszowym luksusem". Jego cienka i lekka obudowa nie była wystarczającym powodem, aby uzasadnić wyższe ceny i niską wydajność w porównaniu z tradycyjnymi MacBookami lub notebookami Windows.

Jednak z nowym MacBookiem Air, Apple dokonało przełomu w kwestii tego, jak cienki może być laptop. Udało się również ulepszyć jego specyfikację techniczną i obniżyć cenę.