Apple nauczy nas myć ręce - Apple Watch podpowie jak pozbyć się brudu

Zegarki Apple Watch Series 3 oraz nowsze jesienią 2020 roku otrzymają nową funkcję, która będzie dbać o jakość i częstotliwość mycia rąk.

WWDC 2020 już za nami. Apple zaprezentowało sporą liczbę nowości, a część z nich dopiero odkryjemy, ponieważ na konferencji prasowej zaprezentowano jedynie najważniejsze według producenta zmiany.

Apple Watch z funkcją monitorowania mycia rąk

Apple Watch z funkcją monitorowania mycia rąk

Najmniej uwagi poświęcono zegarkom Apple Watch, które potężną aktualizację dostały w zeszłym roku. Na szczęście Apple nie zapomniało o urządzeniach ubieranych, a aktualizacja do watchOS 7 wprowadzi nową, bardzo przydatną w nowej normalności funkcję.

Zegarki Apple Watch staną się kolejnym elementem w walce z koronawirusem. Apple wprowadza nowy algorytm, który stale będzie przypominał użytkownikom zegarków Apple Watch o myciu rąk, a na dodatek będzie dokładnie weryfikował, czy czynność została wykonana z należytą dokładnością.

Oczywiście Apple Watch sam z siebie nie spowoduje, że wszystkie zarazki magicznie znikną, ale może przyczynić się do częstszego mycia rąk. Wielu użytkowników po zakupie smartwatchy zwiększa swoją aktywność fizyczną, co wiąże się bezpośrednio z chęcią rywalizacji, przypomnieniami oraz chęcią bicia własnych rekordów.

Apple Watch z watchOS 7 automatycznie wykryje dźwięk mycia rąk z otoczenia, dzięki czemu użytkownicy nie będą musieli ręcznie uruchamiać tej funkcji. Producent korzysta z funkcji uczenia maszynowego, aby zrozumieć ruchy wykonywane podczas mycia rąk.

Podczas trwania całej operacji Apple Watch będzie odliczał czas. Zegarek poinformuje użytkownika po upływie 20 sekund, kiedy uzna, że mycie rąk może zostać już zakończone.

W trakcie całego procesu użytkownik z wykorzystaniem Haptic Touch otrzyma powiadomienia haptyczne. Jeżeli użytkownik przerwie mycie rąk za wcześnie to zegarek wyświetli stosowne powiadomienie o niedokładnym myciu rąk. System zintegrowano z aplikacją Zdrowie, w której użytkownik będzie w stanie sprawdzać swoje statystyki dotyczące mycia rąk.

Sprawdź, ile kosztuje najtańszy Apple Watch Series 3