Apple negocjuje z Hollywood - niedługo kupimy filmy w iCloud?

Apple po śmierci Jobsa pracuje na pełnych obrotach. Koncern z Cupertino prowadzi rozmowy z amerykańskimi wytwórniami z Hollywood w sprawie streamingu filmów na produkty Apple.

Hollywood

Chociaż niedawna śmierć Jobsa wstrząsnęła światem, to Apple pracuje pełną parą. Jak wynika z anonimowego źródła, na które powołuje się Los Angeles Times, nowa usługa dałaby osobom kupującym filmy w iTunes możliwość oglądania filmów w streamingu na iPhonie, iPadzie i iPodzie Touch. W tej chwili za pomocą iTunes możemy jedynie wypożyczać filmy. Apple chce żebyśmy mogli filmy kupować i mieć je zapisane w chmurze iCloud, skąd w każdej chwili będziemy mogli je pobrać na któreś z naszych urządzeń.

Apple czuje na plecach oddech Amazonu?

Teraz już wiemy, czemu Apple tak bardzo nie lubi Blu-ray. Ale jeżeli uda się wprowadzić filmy zapisywane na zawsze w usłudze iCloud, z pewnością będzie to rozwiązanie, które przyciągnie nowych użytkowników do produktów Apple. Z drugiej strony mam nieodparte wrażenie, że Apple spieszy się z negocjacjami w tej sprawie, gdyż widzi niebezpieczną konkurencję ze strony Amazonu i doskonale sprzedający się tablet Kindle Fire, który również ma dostęp do chmury.

Zobacz również:

  • Wiemy kiedy pojawi się Universal Control na komputerach Mac!
  • Apple ostrzeże swoich użytkowników przed atakami spyware

Źródło: Los Angeles Times