Apple nie może zarejestrować znaku towarowego Touch ID

Po wcześniejszych problemach ze znakami towarowymi, Apple czekają kolejne. Tym razem chodzi o Touch ID.

Touch ID to przycisk pozwalający na dostęp do telefonu iPhone 5S osobom, które przejdą pomyślnie test za pośrednictwem umieszczonego z nim skanera linii papilarnych. Firma Apple złożyła do US Patent and Trademark Office (USPTO) wniosek o ochronę prawną znaku towarowego "Touch ID". Dzisiaj wiemy, że Urząd Patentowy odrzucił go argumentując, że mogłoby to powodować zamieszanie wśród konsumentów. Touch ID jest już bowiem nazwą technologii związanej ze skanowaniem linii papilarnych wykorzystywanej przez firmę Kronos. Jest to znak towarowy objęty ochroną od 2001 roku, podczas gdy wniosek Apple wpłyną w styczniu 2014 roku.

Apple ma sześć miesięcy na pisemną odpowiedź i zaproponowanie alternatywnego rozwiązania. Jeżeli tego nie zrobi, wniosek zostanie całkowicie odrzucony przez USPTO i Apple będzie chyba musiało zmienić nazwę swojej nowej funkcjonalności.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 26.09.2021]
  • iPhone 12s/13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [21.09.2021]

Na koniec warto przypomnieć, że Apple miało już w historii poważne problemy ze znakami towarowymi. Mowa tutaj m.in. o nazwie iPhone, która napotkała problemy na terenie Brazylii.