Apple nie nadąża - kolejki coraz dłuższe, a iPhone 12 brak

Apple ma niemały problem. Pomimo pandemii ludzie rzucili się na iPhone'a 12 i wykpili wszystkie dostępne egzemplarze. Zwiększono produkcje, ale uzupełnienie braków trochę potrwa.

Najnowszy raport z Indii oraz Korei Południowej donosi, że aby zapobiec ciągłym problemom z brakiem iPhone'a 12, Apple zwiększyło produkcję o 2 miliony egzemplarzy. Niestety jeszcze przed kilka tygodni może być problem z zakupem pierwszych smartfonów od Apple z 5G.

iPhone 12 przygotowany do odbioru
Źródło: ndtv.com

iPhone 12 przygotowany do odbioru

Źródło: ndtv.com

Apple nie spodziewało się chyba aż tak dobrych wyników przedsprzedaży najnowszych modeli z rodziny iPhone 12. Klienci z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Chin z miejsca wykupili wszystkie dostępne egzemplarze. Również w naszym kraju brakuje iPhone'a 12 oraz iPhone'a 12 Pro. W sklepach pozostały pojedyncze egzemplarze, a zakup u operatorów graniczy z cudem.

Już jutro iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro trafi na kolejne rynki. Dodatkowo 6 listopada startuje przedsprzedaż iPhone 12 mini oraz iPhone 12 Pro Max.

Raporty z Chin wskazują, że partnerzy Apple zwiększyli produkcję iPhone'a 12, aby zaspokoić ciągle rosnący popyt na najnowsze smartfony.

W czwartym kwartale 2020 roku iPhone 12 powinien sprzedać się w liczbie od 80 000 000 do 85 000 000 egzemplarzy. Wpływ na takie wyniki będą miały również zbliżające się święta. iPhone zawsze jest chętnie wybieranym prezentem gwiazdkowym.

iPhone 12 może stać się najlepiej sprzedającym się modelem iPhone'a w historii. Dotychczas są nim modele iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus.

Aby sprostać zapotrzebowaniu na iPhone'a 12, a jednocześnie zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa Apple stosuje nową formułę ekspresowego odbioru. W tym roku wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszą się zamówienia z dostawą do domu wprost z Apple Store.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Źródło: gadgets.ndtv.com