Apple nie udostępniło nam iOS 14.5, a już testuje iOS 14.6. Co nowego?

Czekasz na iOS 14.5 i możliwość odblokowania iPhone'a zegarkiem Apple Watch? Spokojnie, Apple jeszcze nie wydało tej wersji, a już testuje iOS 14.6. Jakie nowości otrzymaliśmy w pierwszej becie deweloperskiej.

Apple od wielu tygodniu testuje iOS 14.5. Wiemy już, że finalnie oprogramowanie zadebiutuje na rynku w przyszłym tygodniu (sprawdź, kiedy będziesz mógł je pobrać). Tymczasem Apple nie zważając na niewydanego jeszcze iOS'a w wersji 14.5 udostępniło już deweloperom system operacyjny iOS 14.6 Developer Beta 1. Razem z nowym iOS deweloperzy pobierać mogą również watchOS 7.5 Developer Beta 1.

Modele iPhone'a sprzedawane w 2021 roku

Modele iPhone'a sprzedawane w 2021 roku

Jakie nowości znajdziemy w kolejnych wydaniach systemów operacyjnych od Apple?

Możliwość instalacji iOS 14.6

Możliwość instalacji iOS 14.6

Okazuje się, że iOS 14.6 nie zaoferuje nowych funkcji, które widoczne byłyby dla użytkowników. Apple dodało w tej wersji nowe SKAdNetwork. Jest to funkcja, która przyda się twórcom aplikacji. Nowością jest także nowa wersja SDK programistycznego. Apple popracowało również nad mechanizmem aktualizacji OTA. Są to wszystkie nowości, które pojawiły się w iOS 14.6.

Zobacz również:

  • Apple Watch Ultra oraz iPhone 14 Pro na promocji! Amazon zaskakuje wiosennymi ofertami
  • iPhone 13 już dziś w świetnej promocji! Sprawdź oferty popularnych sklepów [31.03.2023]
Oficjalny dziennik zmian

Oficjalny dziennik zmian

Możliwe, że nowa wersja iOS naprawi błędy, które nie zostały wyeliminowane w iOS 14.5. Apple musi wydać to oprogramowanie, aby użytkownicy mogli korzystać z lokalizatorów AirTags. Możliwe, że nie udało się w międzyczasie naprawić wszystkich błędów, które zostaną wyeliminowane w iOS 14.6. Jest to jednak tylko i wyłącznie moje podejrzenie.