Apple: "niesamowity" popyt na iPhone'a 5S i 5C. Chyba nie do końca...

Apple twierdzi, że popyt na iPhone'a 5S i iPhone'a 5C jest "niesamowity". O ile jednak w przypadku pierwszego z nich z wydaje się to być prawdą, o tyle w przypadku drugiego można mieć poważne wątpliwości...

Apple rozpoczęło już sprzedaż nowych smartfonów - modeli iPhone 5S i iPhone 5C. Czy urządzenia te cieszą się zainteresowaniem konsumentów?

"Popyt na nowe iPhone'y był niesamowity. Obecnie w niektórych sklepach zostało niewiele egzemplarzy niektórych model iPhone'a 5S, lub w ogóle ich już nie ma" - pochwaliło się właśnie Apple.

Zobacz również:

  • Apple pobiło rekord sprzedaży iPhone'a w Black Friday!
  • iPhone 13 w nowych kolorach! Znamy je z poprzednich modeli

Czy tak jest faktycznie? Wydaje mi się, że nie do końca. Apple stwierdziło bowiem, że oba modele - iPhone 5S i 5C - sprzedają się "niesamowicie". O ile jednak w przypadku pierwszego z nich możemy mieć faktycznie do czynienia z rekordową sprzedażą, o tyle wydaje się, że drugi z nich, czyli upakowany w plastik iPhone 5, nie radzi sobie najlepiej.

Skąd ten wniosek? Wystarczy wejść do amerykańskiego sklepu Apple, aby przekonać się, że dostawy zamówionego iPhone'a będą realizowane dopiero w "październiku", natomiast iPhone'a 5C w ciągu 24 godzin:

Apple: "niesamowity" popyt na iPhone'a 5S i 5C. Chyba nie do końca...

iPhone 5C

Ponadto warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Od czasu wprowadzenia na rynek iPhone'a 3GS Apple zaczęło informować nas, ile egzemplarzy nowego smartfona zostało zamówionych w ciągu pierwszych 24 godzin. Dużo do myślenia daje więc fakt, że w przypadku iPhone'a 5C (w odróżnieniu od modelu 5S jego przedsprzedaż ruszyła już tydzień temu) amerykańska firma milczy...

No cóż, wkrótce z pewnością przekonamy się, jak to faktycznie jest ze sprzedażą modelu iPhone 5C.