Apple: "niesamowity" popyt na iPhone'a 5S i 5C. Chyba nie do końca...

Apple twierdzi, że popyt na iPhone'a 5S i iPhone'a 5C jest "niesamowity". O ile jednak w przypadku pierwszego z nich z wydaje się to być prawdą, o tyle w przypadku drugiego można mieć poważne wątpliwości...

Apple rozpoczęło już sprzedaż nowych smartfonów - modeli iPhone 5S i iPhone 5C. Czy urządzenia te cieszą się zainteresowaniem konsumentów?

"Popyt na nowe iPhone'y był niesamowity. Obecnie w niektórych sklepach zostało niewiele egzemplarzy niektórych model iPhone'a 5S, lub w ogóle ich już nie ma" - pochwaliło się właśnie Apple.

Czy tak jest faktycznie? Wydaje mi się, że nie do końca. Apple stwierdziło bowiem, że oba modele - iPhone 5S i 5C - sprzedają się "niesamowicie". O ile jednak w przypadku pierwszego z nich możemy mieć faktycznie do czynienia z rekordową sprzedażą, o tyle wydaje się, że drugi z nich, czyli upakowany w plastik iPhone 5, nie radzi sobie najlepiej.

Skąd ten wniosek? Wystarczy wejść do amerykańskiego sklepu Apple, aby przekonać się, że dostawy zamówionego iPhone'a będą realizowane dopiero w "październiku", natomiast iPhone'a 5C w ciągu 24 godzin:

iPhone 5C

iPhone 5C

Ponadto warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Od czasu wprowadzenia na rynek iPhone'a 3GS Apple zaczęło informować nas, ile egzemplarzy nowego smartfona zostało zamówionych w ciągu pierwszych 24 godzin. Dużo do myślenia daje więc fakt, że w przypadku iPhone'a 5C (w odróżnieniu od modelu 5S jego przedsprzedaż ruszyła już tydzień temu) amerykańska firma milczy...

No cóż, wkrótce z pewnością przekonamy się, jak to faktycznie jest ze sprzedażą modelu iPhone 5C.