Apple: nowy iMac nadchodzi we wrześniu?

Koncern potwierdził oficjalnie, iż nowa seria komputerów iMac jest już w drodze, jednocześnie odmawiając podawania szczegółów na temat ich specyfikacji oraz ostatecznej daty wprowadzenia. Nieoficjalnie mówi się o wrześniu.

Sklep internetowy Apple przestał już przyjmować zamówienia na aktualne modele komputerów iMac i prawdopodobnie dokona wymiany asortymentu nie wcześniej niż pod koniec wakacji - stąd pojawiły się doniesienia o ich wrześniowej premierze.

Komputery z serii iMac pozycjonowane są jako pośrednia oferta pomiędzy maszynami typu eMac i G5. Oparte na procesorze PowerPC G4 maszyny, posiadają procesory o częstotliwości od 1 do 1,25 GHz, płaskie ekrany o przekątnej od 15 do 20 cali, twarde dyski o pojemności 80 GB, karty graficzne NVIDIA, napędy Combo (DVD/CD-RW) lub Superdrive (DVD-R 4x), porty FireWire 400 i USB 2.0. Od momentu zaprezentowania pierwszych iMaców (2,5 roku temu na Macworld Conference & Expo) zyskały one do tej pory zarówno aktualizacje w postaci szybszych procesorów, jak i większych ekranów (początkowo dostępne były tylko modele 15-calowe).

Więcej informacji: http://www.apple.com