Apple o nadchodzącym WWDC

Na trzy miesiące przed rozpoczęciem największej konferencji dla deweloperów poświęconej produktom firmy Apple, udostepniła ona garść szczegółów na temat tegorocznego wydarzenia. Worldwide Developers Conference odbędzie się w San Francisco w dniach od 11 do 15 czerwca. W planach jest ponad sto różnych sesji, a w tym prezentacje, warsztaty i spotkania z inżynierami z Apple.

Kluczowym tematem tegorocznego WWDC będzie planowana na wiosnę tego roku nowa wersja systemu operacyjnego MacOS X 10.5 o nazwie kodowej Leopard. Ponad sto różnych sesji podzielonych na sześć ścieżek technologicznych będzie poświęconych zagadnieniom Leoparda. Wspomniane sześć ścieżek to nowości w Leopardzie, podstawy MacOS X, narzędzia deweloperskie, technologie informacyjne, grafika oraz zarządzanie treścią i multimedia. W każdej z nich zaplanowane są prezentacje, warsztaty oraz spotkania z inżynierami odpowiedzialnymi za poszczególne technologie.

W zeszłym roku konferencja przyciągnęła ponad cztery tysiące uczestników z całego świata. W tym roku organizator spodziewa się jeszcze większego zainteresowania i na pewno szykuje jeszcze jakieś niespodzianki.

Więcej informacji na temat WWDC.