Apple obiecuje aktualizację systemu iOS 5

Apple zadeklarowało poprawienie swojego najnowszego systemu operacyjnego iOS 5. Użytkownicy narzekają, że nowe dzieło producentów iPhone'ów, znacząco skraca żywotność baterii. Tym samym Apple potwierdza prawdziwość stawianych zarzutów.

System iOS 5 miał swoją premierę w zeszłym miesiącu. Od początku zbiera on niekorzystne recenzje użytkowników. System obligatoryjnie działa w smartfonach iPhone 4S a główne zarzuty jakie są mu stawiane to zbytnie obciążanie baterii, skutkujące jej krótszą żywotnością.

Remedium na te problemy ma być system iOS 5.0.1. Jak na razie jest on w fazie deweloperskiej i nie wiadomo kiedy dokładnie ujrzy światło dzienne. Posiadacze smartfonów iPhone 4S oraz Ci, którzy zdecydowali się na upgrade do systemu iOS 5, narzekali na zbytnie zużycie energii. Okazało się, że smartfon potrafił całkowicie się rozładować po kilku godzinach zwykłego użytkowania.

Nieoficjalnie mówi się, że premiera iOS 5.0.1 miałaby mieć miejsce w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Czy tak się stanie przekonamy się już niebawem...