Apple obniża ceny w App Store! Gry i aplikacje na iPhone'a tańsze

Tego się nie spodziewaliśmy. Apple zdecydowało się na obniżkę cen w App Store na terenie Unii Europejskiej. Jak wygląda nowy cennik? Ile możemy zaoszczędzić?

Apple zaktualizowało najnowsze dokumenty dla deweloperów. Wynika z nich, że firma zdecydowała się na ustanowienie nowych stawek cen aplikacji i gier w niektórych regionach. Co ważne obejmują one terytorium całej Unii Europjeksikiej.

App Store
Źródło: apple.com

App Store

Źródło: apple.com

Gigant z Cupertino twierdzi, że zmiany pozwalają reagować na wahania kursów walut i korekty podatkowe. Jest to zgodne z aktualnymi kursami cen walut. Euro oraz Funt zyskują w stosunku do Dolara.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze gry mobilne, w jakie grałem na moim iPhone 14
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]

Co ciekawe Apple po raz pierwszy od dawna zdecydowało się na obniżenie cen. Zamiast solidnych podwyżek otrzymaliśmy skromne obniżki cen.

W Unii Europejskiej wszystkie aplikacje, które kosztowały 1,09 Euro zostały przecenione na 0,99 Euro. Droższe programy i gry kosztują 3,99 Euro (obniżka z 4,49 Euro).

Apple dostosuje również ceny subskrypcji, ale tu jest jeden haczyk. Zmiany zadziałają jedynie dla nowych subskrybentów. Klienci, który płacą już za subskrypcje nie otrzymają obniżki. Deweloperzy mogą ręcznie zmienić ceny, aby zrównać je z cenami dla nowych klientów.

Zmiana cen w Euro powinna wpłynąć również na przewalutowanie w złotówkach. Niestety aktualnie ceny pozostają jeszcze niezmienione.

Sprawdź najlepsze darmowe gry i programy na iOS.

Źródło inspiracji: notebookcheck.net


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: