Apple odświeża linię Mac Pro. Nie tego jednak oczekiwali użytkownicy...

Firma Apple odświeżyła linię profesjonalnych komputerów stacjonarnych Mac Pro. W sumie nie ma jednak o czym pisać...


Mac Pro to linia profesjonalnych komputerów Apple, która jednak w związku z dynamicznym rozwojem rynku mobilnego traktowana jest od jakiegoś czasu po macoszemu. Ciągle ta sama obudowa oraz przeprowadzona prawie dwa lata temu ostatnia modernizacja sprawiły, że w Internecie fani tych wydajnych komputerów wystosowali nawet do Apple petycję prosząc o ich odświeżenie.

Jak się okazało po keynote na targach WWDC, firma Apple zdecydowała się odpowiedzieć na prośby swoich fanów i po cichutku wprowadziła zmiany w konfiguracji Maków Pro.

Dlaczego jednak po cichutku?

Dlatego, że nie miała się czym chwalić! Zdecydowała się bowiem praktycznie jedynie na następujące zmiany:

- wprowadziła szybsze wersje tych samych dwuletnich chipów Westfield (o układach Intel Ivy Bridge możemy na razie zapomnieć)

- dołożyła do zestawów pamięć RAM

Odświeżone Maki nie oferują nawet tak oczekiwanych przez profesjonalnych użytkowników rozwiązań jak interfejs Thunderbolt. Próżno szukać także portów USB 3.0.

Biorąc to pod uwagę Apple nie powinno dziwić, że w Internecie pojawiły się już bardzo krytyczne opinie w tej sprawie (co ważne, ich autorami są również zagorzali fani firmy). I nic nie pomogła tutaj nawet nieznaczna obniżka cen...

Ma być jednak lepiej

Są jednak również pewne dobre strony wspomnianego odświeżenia. Przeprowadzając je firma Apple dała bowiem do zrozumienia, że pojawiające się wcześniej pogłoski o zaprzestaniu sprzedaży profesjonalnych Maków są nieprawdziwe. Ponadto Tim Cook zadeklarował, że w przyszłym roku zaprezentowane zostaną zupełnie nowe "wspaniałe" modele komputerów.

_________________

Jak widać, firma Apple chyba dopiero niedawno zdała sobie sprawę, że ukierunkowując się na rynek mobilny zapomniała o profesjonalnych użytkownikach swojego sprzętu. Aby ich udobruchać i zatrzymać przy sobie postanowiła więc szybko wprowadzić jakiekolwiek zmiany. Teraz zaś pewnie rozpoczęła gorączkowe prace, których efektem ma być faktyczne odświeżenie linii Mac Pro.