Apple ogłasza datę kolejnej konferencji. Nowe systemy iOS i OS X w drodze

Firma Apple ogłosiła dzisiaj wreszcie dokładną datę swojej konferencji WWDC, czyi Worldwide Developers Conference, która przeznaczona jest głównie dla twórców oprogramowania na systemy operacyjne giganta z Cupertino. Możemy spodziewać się premiery kolejnej wersji mobilnego systemu iOS oraz OS X przeznaczonego dla klasycznych komputerów.

Apple co roku organizuje konfernecję WWDC przeznaczoną dla deweloperów aplikacji, zarówno tych mobilnych jak i przeznaczonych na klasyczne komputery z nadrgyzionym jabłkiem na obudowie. Co roku wszyscy fani firmy Tima Cooka z Cupertino czekają z niecierpliwością na doniesienia na temat nowych wersji systemów operacyjnych giganta.

Na datę tegorocznego WWDC wybrano dni między 2 a 6 czerwca. Cała impreza potrwa więc blisko tydzień, a zainteresowani deweloperzy będą musieli udać się do San Francisco. Z pewnością powtórzy się sytuacja z zeszłego roku, kiedy to - wcale nie tanie - bilety uczestnictwa w imprezie rozeszły się w kilka sekund. Szczęśliwcy, którym uda się zakupić wejściówkę będą mogli zobaczyć nowości na żywo, a cała reszta świata będzie mogła śledzić media w poszukiwaniu informacji o nowym oprogramowaniu i nowych produktach.

Apple ogłasza datę kolejnej konferencji. Nowe systemy iOS i OS X w drodze

Tak naprawdę nie wiadomo, co Apple zaprezentuje tym razem. W przeszłości to na WWDC pojawiały się chociażby nowoczesne MacBooki Air i wydajne MacBooki Pro. To tutaj też pojawiają się kolejne wersje systemów operacyjnych Apple. Możliwe więc, że już za dwa miesiące poznamy wygląd i funkcje systemu operacyjnego, który zadebiutuje wraz z nową wersją iPhone’a.

źródło: businesswire.com