Apple ogranicza możliwość zakupu iPhone'a!

Jedna osoba kupi maksymalnie dwa smartfony od Apple.

Agencja Reutersa poinformowała, że Apple ogranicza możliwość zakupu iPhone'ów w swoim sklepie Apple Store w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych oraz Chinach. Nowe zasady pozwalają zakupić maksymalnie dwa telefony komórkowe przez jednego użytkownika.

Apple ogranicza możliwość zakupu iPhone'a!

Źródło: apple.com

Nowe zasady zakupu w sklepach Apple Store w sieci zostały wprowadzone niedługo po tym, jak firma zamknęła wszystkie swoje sklepy poza Chinami. Apple aktywnie bierze udział w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19.

Przegląd strony internetowej Apple ujawnił, że w wielu krajach Apple wprowadziło ograniczenia ilościowe. Od teraz jedna osoba kupi maksymalnie dwa egzemplarze iPhone'a. Firma nie rozróżnia modeli i konfiguracji, co oznacza, że nawet w przypadku, gdy zdecydujemy się na iPhone'a 11 i iPhone'a 11 Pro to nadal będziemy mogli zakupić nie więcej, niż dwa egzemplarze.

Apple ostatni raz wprowadziło podobne ograniczenie w 2007 roku, kiedy to na rynku debiutował iPhone pierwszej generacji, aby zapobiec odsprzedawania po wyższej cenie.

W sklepach internetowych dla Chin, Hong Kongu, Tajwanu oraz Singapuru pojawił się nowy komunikat, który informuje użytkowników, że mogą zakupić jedynie dwa urządzenia podczas jednego zakupu.

Gigant z Cupertino nie komentuje wprowadzenia nowych ograniczeń.

Limity zakupowe pojawiły się w związku z ograniczonymi możliwościami produkcyjnymi. Największy partner produkcyjny Apple - Foxconn przez na pewien czas wstrzymał produkcję nowych urządzeń. W konsekwencji gigant z Cupertino zmuszony został do wyprzedawania zapasów magazynowych, które szybko się kończą.

Nowe ograniczenia potwierdzają słowa Tim'a Cook'a z lutego 2020 roku, kiedy przekazał on, że firma najprawdopodobniej nie będzie w stanie spełnić swoich prognoz dotyczących przychodów w pierwszym kwartale kalendarzowym 2020 roku.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: reuters.com