Apple okrakiem na barykadzie?

Koncern Apple Computer planuje wyposażenie swoich produktów w obsługę obydwu konkurujących formatów optycznych (zarówno Blu-ray, jak i HD DVD) - donosi, powołując się na nieoficjalne informacje, serwis ThinkSecret.com.

Informacja ta jest o tyle zaskakująca, iż do tej pory Apple zdecydowanie wspierał opracowany przez Sony i rozwijany przez stowarzyszenie BDA format Blu-ray. Informatorzy ThinkSecret.com twierdzą jednak, iż władze rozważają wspieranie również stworzonego przez Toshibę i NEC-a standardu HD DVD. Powodem takiej decyzji miałby być fakt, iż żaden z konkurujących formatów nie osiągnął na razie dominującej pozycji oraz to, że kilka poważnych koncernów filmowych zdecydowanie wspiera HD DVD. W branży filmowej produkty Apple'a są dość popularne - dlatego też koncern doszedł do wniosku, że nie może pozwolić sobie na ignorowanie potrzeb znacznej części użytkowników.

Nie wiadomo na razie, kiedy na rynek miałyby trafić produkty Apple'a obsługujące zarówno format Blu-ray, jak i HD DVD - informatorzy ThinkSecret.com sądzą jednak, że może to być pierwsza połowa przyszłego roku (wtedy to zadebiutować ma system Mac OS X 10.5 Leopard oraz nowa wersja programu Final Cut Studio).

Więcej informacji: ThinkSecret.com