Apple oskarżone o kradzież technologii monitorowania zdrowia do Apple Watch

Apple ma poważne kłopoty, producent został oskarżony o kradzież technologii, którą wykorzystał m.in. w zegarkach Apple Watch 4 i Apple Watch 5.

Do sądu trafił pozew złożony przez firmę Masimo, która oskarża "giganta z Cupertino" o kradzież technologii do monitorowania zdrowia. Masimo jest globalną marką medyczną, która opracowuje i produkuje innowacyjne, nieinwazyjne technologie monitorowania zdrowia pacjentów, w tym urządzenia medyczne i specjalne czujniki.

Masimo wraz z jej spółką zależną - Cercacor Laboratories, twierdzą w pozwie, że Apple wykradło tajne informacje firmy. Co ciekawe, ponoć producent iPhone'ów najpierw chciał nawiązać współpracę biznesową z Masimo, ale gdy to się nie udało, zaczął działać na szkodę firmy, m.in. wykupując jej kluczowych pracowników. Wśród nich znalazł się m.in. Michael O’Reilly, obecnie wiceprezes działu technologii medycznych Apple.

O jaką dokładnie technologię chodzi? Między innymi o nieinwazyjny system monitorowania zdrowia oparty na świetle, szczególnie chodzi tu o oksymetr (do badania wysycenia krwi tlenem) i pulsometr, które zastosowano w zegarkach Apple Watch 4 i Apple Watch 5.

Masimo żąda w pozwie natychmiastowego zaprzestania wykorzystywania ich patentów przez Apple. Niestety w tej chwili nie wiemy, czy firma zażąda od producenta smartfonów jakiegoś dodatkowego zadośćuczynienia. Póki co, przedstawiciele Apple milczą na temat oskarżeń. Możemy być jednak pewni, że niebawem pojawią się kolejne informacje w tej sprawie.

źródło: gizmochina.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących