Apple otwiera sklepy Apple Store w Chinach od 13 marca

Gigant z Cupertino ponownie otwiera swoje sklepy w Chinach.

Po ponad miesiącu Apple powoli decyduje się na wznowienie swojej działalności w Chinach.

Apple otwiera sklepy Apple Store w Chinach od 13 marca

Źródło: apple.com

Firma zamknęła wszystkie swojej sklepy detaliczne oraz biura w Chinach 1 lutego 2020 roku z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Od tej pory zabroniono również wszelkich wyjazdów służbowych do Azji. Na początku Apple planowało zamknąć swoje placówek na zaledwie tydzień, ale sytuacja w Chinach pogarszała się, w związku z czym Apple odkładało decyzję o ich ponownym otwarciu. Teraz gigant z Cupertino informuje, że otworzy ponownie swoje sklepy detaliczne Apple Store na ternie Chin od 13 marca 2020 roku.

Początkowo wszystkie zamknięte lokale Apple Store miały zostać otwarte już 9 lutego 2020 roku, ale data ta została wielokrotnie przedłużana. Sklepy stopniowo zaczęły otwierać się ponownie na początku miesiąca. Na początku tego tygodnia portal CNBC podał, że 38 z 42 sklepów Apple w Chinach zostało ponownie otwartych.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]
  • Jaki pulsoksymetr kupić? Do czego służy? Już od 45 zł

Według najnowszych informacji umieszczony na Twitterze przez użytkownika settleBit Apple postanowiło na otwarcie wszystkich 42 swoich sklepów Apple Store od piątku - 13 marca 2020 roku. Cztery ostatnie sklepy, które były zamknięte zlokalizowane są w Tianjin i Suzhou.

Zamknięcie sklepów Apple Store w Chinach w połączeniu z problemami z zaopatrzeniem i ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń publicznych, spowodowało znaczny spadek sprzedaży iPhone'a w Chinach. Według danych, jakie zostały opublikowane na początku tygodnia, w całym lutym firma Apple sprzedała w Chinach mniej, niż 500 tysięcy egzemplarzy iPhone'ów. To o aż 60 procent mniej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Stanach Zjednoczonych, gdzie pandemia koronawirusa dopiero się rozwija sklepy detaliczne również odczuwają jej konsekwencje. Apple drożyło nowe środku mające na celu kontrolę ilości konsumentów przebywających w lokalach. Dodatkowo wprowadzono procedury głębokiego czyszczenia oraz stacje do dezynfekcji rąk. We Włoszech wszystkie sklepy Apple Store zostały zamknięte do odwołania.

Źródło: 9to5mac.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: