Apple otwiera szampana - analitycy przewidują rekordową sprzedaż Mac'a

Zarząd Apple z pewnością jest w świetnym nastroju. Świat ciepło przyjął nowe komputery z procesorami Apple M1, a analitycy przewidują rekordową sprzedaż przyszłym roku.

Po czternastu latach związku z Intelem, Apple postanowiło pójść swoją drogą. Od ponad siedmiu lat rozwijano autorskie procesory oparte na architekturze ARM, a ich efekt widoczny jest dziś w postaci układu Apple M1.

Komputery Apple z procesorem Apple Silicon M1

Komputery Apple z procesorem Apple Silicon M1

Zamawiać można już trzy komputery z procesorem Apple M1 - MacBook'a Air, 13 calowego MacBook'a Pro oraz Mac'a mini. Wydajność każdego z tych sprzętów znacząco przewyższa konkurencje.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]
  • Już dzisiaj można spróbować MacOS Sonoma. Sprawdzamy, jak to zrobić

Firma analityczna TrendForce poinformowała dziś, że dzięki nowemu procesorowi Apple Silicon M1 firma Apple w 2021 roku dostarczy rekordową liczbę komputerów przenośnych MacBook.

Apple w związku z pandemią dostarczyło aż 15,5 miliona sztuk komputerów przenośnych. To wzrost o 23,1% w skali roku. Dzięki nowym procesorom w 2021 roku gigant z Cupertino wyśle około 17,1 miliona sztuk do sklepów na całym świecie.

TrendForce zakłada, że Apple zwiększy swój udział na światowym rynku notebooków z 8% do 8,7%. Na przestrzeni ostatnich trzech lat Apple odnotowywało niewielki spadek liczby dostarczanych komputerów przenośnych.

Nowy MacBook Air oraz 13 calowy MacBook Pro to nowa rewolucja. Otrzymaliśmy architekturę ARM. To pierwsza część przejścia na autorskie układy. W przyszłym roku firma zaprezentuje zupełnie nowe komputery z rodziny MacBook Pro z ekranami Mini LED, które dodatkowo pobudzą sprzedaż.

Źródło: neowin.net


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: