Apple patentuje wirtualnego pomocnika

Siri, czyli wirtualna asystentka systemu iOS, to już rzecz, do której wszyscy się przyzwyczaili. Jednak Apple patentuje podobne rozwiązanie również dla środowiska desktopowego.

We wniosku patentowym widnieje nazwa "Intelligent digital assistant in a desktop enviroment" i można się domyślić, że cyfrowy pomocnik przeznaczony będzie dla takich urządzeń jak MacBook Air, MacBook Pro oraz iMac. Wyjaśnienie metody działania wraz z możliwościami zajmuje kilkadziesiąt stron i jest dostępne publicznie - można zajrzeć TUTAJ, aby zapoznać się z pełną treścią dokumentu. Trzeba przyznać, że pomyślano o każdym szczególe.

Apple patentuje wirtualnego pomocnika

Wirtualny pomocnik może być aktywowany zarówno za pomocą komendy głosowej, jak też i gestu myszą czy kombinacją klawiszy. Wśród jego funkcji znajduje się między innymi przenoszenie plików, pobieranie z sieci, kopiowanie tekstu czy porządkowanie danych. Można powiedzieć, że będzie to "trzecia ręka" użytkownika - może on nakazać pomocnikowi wykonywanie konkretnych czynności, samemu robiąc co innego (choćby grać czy pisać w edytorze).