Apple po cichu obniża ceny iPad'a w Chinach

Apple zdecydowało się na obniżenie cen iPad'a w Chinach. Podstawowy model stał się jeszcze atrakcyjniej wyceniony.

iPad to wyjątkowe urządzenie w gamie Apple. To sprzęt, który stworzył zupełnie nowy segment urządzeń, ale jak się szybko okazało po kilku latach użytkownicy przestali kupować tablety. W chwili obecnej jedynie Apple, Samsung i Huawei produkują i rozwijają tego typu urządzenia. Gigant z Cupertino wprowadził nawet na rynek taniego iPad'a. W chwili obecnej w naszym kraju kosztuje on 1699 zł za podstawową wersję z 32 GB wbudowanej pamięci masowe i Wi-Fi. Jest to najtańsze nowe urządzenie z systemem iOS/iPadOS, jakie można kupić.

Apple po cichu obniża ceny iPad'a w Chinach

Źródło: apple.com

Apple obniżyło właśnie cenę podstawowego iPad'a z ekranem o przekątnej 10,2 cala. Cena została zmieniona na oficjalnej stronie internetowej, ale firma oficjalnie nie wydała żadnego oświadczenia. Przypominamy, że Apple rzadko decyduje się na obniżenie ceny aktualnego modelu.

Z drugiej strony na rynku Chińskim podstawowa konfiguracja iPad'a była sprzedawana w sieci i sklepach stacjonarnych znacznie poniżej sugerowanej ceny detalicznej. Ruch ze strony Apple spowodował, że obecnie iPad w każdym sklepie wyceniany jest bardzo podobnie. Model, który doczekał się obniżki ceny to podstawowy iPad z ekranem 10,2 cala z procesorem Apple A10, który znamy z iPhone'a 7. Jest to leciwa już konstrukcja, ale układ A10 z 2 GB pamięci operacyjnej nadal idealnie nadaje się do pracy biurowej, przeglądania internetu oraz oglądania filmów.

Podstawowa konfiguracja wyceniona jest obecnie na 2499 juanów, co w przeliczeniu daje około 1360 zł netto. Wariant ze 128 GB wbudowanej pamięci masowej to wydatek 2999 juanów (około 1650 zł netto). Oryginalne ceny startowe obu modeli wynosiły odpowiednio 2699 i 3499 juanów (około 1470 zł netto i 1900 zł netto).

Jak widać cenę obniżono o 200 juanów w przypadku podstawowej konfiguracji i o aż 500 juanów w droższym modelu o większej pojemności. Obniżki spowodowały, że droższy 128 GB model stał się dużo bardziej przystępny cenowo, a jednocześnie niewiele droższy od 32 GB konfiguracji.

W chwili obecnej nie wiemy, czy Apple zdecyduje się na podobny ruch w innych krajach. Z chęcią zobaczylibyśmy w Polsce iPad'a kosztującego mniej, niż 1500 zł.

Źródło: gizmochina.com