Apple po cichu obniża ceny iPhone'a i iPad'a w programie wymiany

Użytkownicy sprzętu Apple z USA z pewnością nie są zadowoleni. Kupią nowego iPhone'a i iPad'a nawet 100 dolarów drożej.

Apple po cichu obniżyło wartość rynkową dla większości swoich modeli z iPhone'ami, iPad'ami, Mac'ami i Apple Watch'ami na czele.

Apple po cichu obniża ceny iPhone'a i iPad'a w programie wymiany

Źródło:apple.com

Obniżki zostały zauważone po raz pierwszy przez portal MacRumors. Redaktorzy podkreślają, że maksymalne szacowane wartości wymiany handlowej sprzętu od Apple zmieniły się w ciągu nocy. Przykładowo wartość iPhone Xs Max czyli najdroższego modelu iPhone'a z 2018 roku została zmniejszona z 600 dolarów do 500 dolarów. Obniżki zostały wprowadzone w życie w nocy z 9 stycznia na 10 stycnzia 2020 roku.

Według portalu MacRumors, który dokładnie przyjrzał się sprawie największą obniżkę ceny rynkowej zanotował właśnie najdroższy iPhone Xs Max. Wszystkie inne modele również straciły na wartości.

Wszystkie iPhone'y od iPhone'a 6s, który jest najstarszym urządzeniem biorącym udział w programie trade-in otrzymały obniżki wahające się od 20 dolarów do 80 dolarów.

Oprócz telefonów komórkowych Apple postanowiło obniżyć ceny rynkowe iPad'ów. Najwyższą obniżkę otrzymał najdroższy iPad Pro - jego cena spadła o 70 dolarów z 290 dolarów do 220 dolarów. Pozostałe modele staniały o 30-40 dolarów.

W przypadku komputerów Mac obniżki nie są tak drastyczne. Największa z nich to 90 dolarów. Dotyczy ona iMac'a Pro, którego wartość spadła z 4240 dolarów do 4150 dolarów. Wartości komputerów z rodzin MacBook Pro, Mac Pro i Mac Mini nie zostały zmienione. Również starsze modele Apple Watch - Series 1, Series 2 oraz Series 3 są wyceniane tak samo. Obniżki doczekał się Apple Watch Series 4 z 2018 roku, który staniał o 10 dolarów.

Redaktorzy portalu MacRumors poinformowali, że ceny zostały zmienione nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Apple zdecydowało się na obniżki wartości swojego sprzętu w krajach, gdzie obowiązuje program trade-in. Mowa między innymi o Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Firma nie informuje oficjalnie o zmianie cennika, ale został on już udostępniony na oficjalnych witrynach producenta.

Apple mocno promuje swój program trade-in, a sam Tim Cook poinformował, że co najmniej jedna trzecia klientów odwiedzających sklepy Apple Store decyduje się na pozostawienie starego modelu w zamian za obniżkę ceny nowego sprzętu.

Źródło: digitaltrends.com