Apple po premierze nowych iPadów ogłasza świetne wyniki finansowe

Kilka dni temu Apple zaprezentowało swoje nowe tablety, czyli drugą generację iPada mini z ekranem Retina oraz nowość w ofercie, czyli iPada Air. Firma z Cupertino chwaliła się przy tym liczbami, które miały obrazować popularność mobilnych produktów z iOS na tle konkurencji. Dziś zaprezentowane zostały wyniki finansowe, które to dodatkowo potwierdzają.

Apple jest jedną z najbogatszych przedsiębiorstw świata i zarabia na swoich mobilnych gadżetach ogromne pieniądze. Po raz kolejny możliwości sprzedażowe firmy z logo nadgryzionego jabłka zostały niedocenione przez analityków. W czwartym kwartale fiskalnym firma sprzedała aż 33,8 miliona telefonów z rodziny iPhone, co oznacza wzrost o 26 procent względem analogicznego okresu w 2012 roku.

W przypadku tabletów iPad sprzedaż utrzymała się na poziomie z zeszłego roku w liczbie 14,1 miliona sztuk. Można jednak spodziewać się w tym zakresie wzrostów w następnym kwartale po prezentacji dwóch kolejnych modeli, czyli iPada mini z ekranem Retina oraz nowego iPada Air. Z wyników, zarówno pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy, jak i wysokości dochodów zadowolony jest też obecny prezes Apple, Tim Cook, który przejął to stanowisko po zmarłym Stevie Jobsie.

iPad

iPad

Wszystko wskazuje też na to, że te i tak świetne wyniki poszybują teraz w górę. W przeciągu dwóch miesięcy Apple odświeżyło bowiem nie tylko swoje telefony i tablety, ale zaprezentowało również nową wersję system OS X dla użytkowników produkowanych przez siebie komputerów, która została udostępniona jako bezpłatna aktualizacja.