Apple po premierze nowych iPadów ogłasza świetne wyniki finansowe

Kilka dni temu Apple zaprezentowało swoje nowe tablety, czyli drugą generację iPada mini z ekranem Retina oraz nowość w ofercie, czyli iPada Air. Firma z Cupertino chwaliła się przy tym liczbami, które miały obrazować popularność mobilnych produktów z iOS na tle konkurencji. Dziś zaprezentowane zostały wyniki finansowe, które to dodatkowo potwierdzają.

Apple jest jedną z najbogatszych przedsiębiorstw świata i zarabia na swoich mobilnych gadżetach ogromne pieniądze. Po raz kolejny możliwości sprzedażowe firmy z logo nadgryzionego jabłka zostały niedocenione przez analityków. W czwartym kwartale fiskalnym firma sprzedała aż 33,8 miliona telefonów z rodziny iPhone, co oznacza wzrost o 26 procent względem analogicznego okresu w 2012 roku.

W przypadku tabletów iPad sprzedaż utrzymała się na poziomie z zeszłego roku w liczbie 14,1 miliona sztuk. Można jednak spodziewać się w tym zakresie wzrostów w następnym kwartale po prezentacji dwóch kolejnych modeli, czyli iPada mini z ekranem Retina oraz nowego iPada Air. Z wyników, zarówno pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy, jak i wysokości dochodów zadowolony jest też obecny prezes Apple, Tim Cook, który przejął to stanowisko po zmarłym Stevie Jobsie.

Apple po premierze nowych iPadów ogłasza świetne wyniki finansowe

iPad

Wszystko wskazuje też na to, że te i tak świetne wyniki poszybują teraz w górę. W przeciągu dwóch miesięcy Apple odświeżyło bowiem nie tylko swoje telefony i tablety, ale zaprezentowało również nową wersję system OS X dla użytkowników produkowanych przez siebie komputerów, która została udostępniona jako bezpłatna aktualizacja.