Apple podobno wznowiło produkcję iPhone'a 4

Firma Apple podobno wznowiła produkcję wycofanego z oferty wraz z premierą iPhone'a 5S i 5C modelu iPhone 4. Pierwsze dostawy urządzenia trafiły już na rynki Indii, Indonezji i Brazylii.

Wraz z premierą najnowszych modeli smartfonów - iPhone 5S i iPhone 5C - firma Apple pozostawiła w ofercie model iPhone 4S. Kilka tygodni temu pojawiły się jednak spekulacje, z których wynikało, że po raz pierwszy w historii planuje ona przywrócić w Indiach sprzedaż wycofanego modelu, konkretnie 8-gigabajtowego iPhone'a 4. Miałby on kosztować 15 000 rupii, czyli ok 240 USD.

Dzisiaj kolejne doniesienia na ten temat zamieścił serwis Economic Times, który twierdzi dodatkowo, że przywrócona produkcja wspomnianego urządzenia miałaby zapewnić dostawy nie tylko do Indii, ale również Indonezji i Brazylii. Podobno pierwsza partia tych urządzeń (miały zostać wyprodukowane w grudniu) trafiła tamtejszych partnerów Apple 10 dni temu, natomiast następna planowana jest na przyszły tydzień.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 16.10.2021]
  • Super weekend w RTV euro AGD! Co warto kupić?

Dlaczego Apple miałoby zdecydować się na taki krok?

Przede wszystkim dlatego, aby uzupełnić swoją ofertę tanim modelem, który pozwoliłby amerykańskiej firmie odzyskać udziały na wspomnianych rynkach skutecznie walcząc o klienta z takimi urządzeniami jak Samsung Grand i Galaxy S4 mini.

Czy faktycznie jest na to szansa?

Myślę, że tak. Warto bowiem pamiętać, że przed wycofaniem ze sprzedaży iPhone 4 był jednym z trzech najlepiej sprzedających się telefonów komórkowych w Indiach.