Apple: poprawki dla iTunes i QuickTime'a

Koncern Apple udostępnił ważne uaktualnienia dla swoich produktów - aplikacji iTunes oraz odtwarzacza QuickTime. Pierwsza poprawka z pewnością ucieszy posiadaczy systemu Windows Vista - gdyż usuwana ona z iTunes usterki, uniemożliwiające korzystanie z tej aplikacji w najnowszej wersji Okien.

Przedstawiciele Apple mówią, iż najnowsze uaktualnienie dla iTunes usuwa większość problemów związanych z kompatybilnością z systemem Windows Vista. "iTunes w wersji 7.1 jest rekomendowany dla użytkowników większości wersji Visty" - czytamy w komunikacie Apple. Koncern przyznaje, iż wciąż pozostało kilka problemów - aktualnie firma ściśle współpracuje z Microsoftem w celu ich usunięcia.

Rozwiązanie problemu zgodności z następcą Windows XP to jednak nie jedyna innowacja wprowadzona w nowym wydaniu iTunes - wersja 7.1 jest też przygotowana do współpracy z urządzeniem Apple TV, które firma Apple Inc zamierza wprowadzić na rynek jeszcze w tym miesiącu.

Oprócz uaktualnień dla iTunes, firma przygotowała także nową, poprawioną wersję odtwarzacza multimedialnego QuickTime. Z wydania 7.1.5 usunięto m.in. krytyczny błąd, umożliwiający nieautoryzowane uruchomienie na komputerze złośliwego kodu. Problem dotyczył zarówno wersji dla Windows, jak i dla Mac OS X. W sumie w wersji dla Windows załatano 8 rożnych luk w zabezpieczeniach, zaś w wydaniu makowym - 7.

Pobierz dla systemu Windows: iTunes lub Quick Time

Pobierz dla systemu Mac OS X: iTunes lub QuickTime

Więcej informacji znaleźć można na stronie Apple.