Apple postanowiło zwiększyć popularność Windows 8. Dzięki nowemu Mac Pro

Windows 8 prawdopodobnie praktycznie niezauważalnie, ale jednak, zwiększy swój udział w rynku dzięki nowemu komputerowi Apple Mac Pro.

Pod koniec 2013 roku firma Apple rozpoczęła sprzedaż nowego, "kosmicznego" Maka Pro cechującego się nie tylko ogromną wydajnością, ale również odważnym, dosyć kontrowersyjnym designem. Część osób, które zakupiły ten sprzęt czekało jednak pewne zaskoczenie. Mowa tutaj o narzędziu Boot Camp, które pozwala na uruchamianie na komputerach Macintosh systemów Windows. Okazało się bowiem, że w ich przypadku Boot Camp 5 nie wspiera wcześniejszych wersji "okienek", a jedynie Windows 8:

Apple postanowiło zwiększyć popularność Windows 8. Dzięki nowemu Mac Pro

Windows 8 wsparty przez Apple

Warto dodać, że wydany w 2012 roku system Windows 8 wbrew oczekiwaniom Microsoftu został bardzo słabo przyjęty przez konsumentów, którym przede wszystkim nie przypadł do gustu nowy kafelkowy interfejs. Według ostatnich danych firmy analitycznej Net Applications do "ósemki" oraz jej późniejszej aktualizacji (Windows 8.1) należy obecnie zaledwie 10,68 procenta rynku "desktopów", co jest bardzo mizernym wynikiem przy wyniku lidera (Windows 7 - 47,31%) i niemogącego pogodzić się z emeryturą Windows XP. Oczywiście wspomniana wcześniej decyzja Apple nie zmieni tego stanu rzeczy, lecz fakt jest jednak taki, że w pewnym bardzo niewielkim stopniu wpłynie na zwiększenie popularności Windows 8.

Zobacz również:

  • MacBook Pro 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.10.2021]
  • Premiery Apple 2022 - co zobaczymy w przyszłym roku?
  • Darmowy Windows 11 - jak to możliwe?