Apple potwierdza: osobisty asystent Siri nie dla starszych urządzeń

Firma Apple przedstawiła swoje stanowisko w sprawie osobistego asystenta Siri. Stwierdziła w nim, że nie przewiduje jego udostępnienia "na starsze urządzenia".


Osobisty asystent Siri to nowa interesująca propozycja Apple, która zagościła na rynku wraz z iPhone'em 4S. Wedle wielu analityków to właśnie dzięki temu rozwiązaniu najnowszy smartfon Apple tak się dobrze sprzedaje.

Reagująca na głos użytkownika aplikacja udostępniana jest obecnie jedynie wraz z iPhone'em 4S. Z pewnością jednak wielu użytkowników np. iPhone'a 4 również chciałoby mieć możliwość skorzystania z jej możliwości, chociażby do nalewania piwa.

Niestety Apple w mailu, którego treść przedstawił serwis AppleInsider nie pozostawia złudzeń w tej sprawie. Pisze w nim bowiem, że "aplikacja Siri działa wyłącznie z iPhone'em 4S i nie ma planów udostępnienia jej dla starszych urządzeń".

Udostępnienie Siri to dla Apple strata zysków

W sumie stanowisko Apple nie powinno nikogo dziwić. Przecież to właśnie inteligentny asystent, jak już wspomnieliśmy wcześniej, był największą nowością w iPhone'ie 4S napędzając jego sprzedaż. Udostępnienie go dla starszych urządzeń na pewno niekorzystnie by na nią wpłynęło.

Asysttent Siri nie jest tak wymagający jak sugeruje Apple

Apple prezentując nowego smartfona szybko dało do zrozumienia, że Siri to bardzo wymagające rozwiązanie, z którym może sobie poradzić jedynie najnowszy układ A5. Oczywiście nie trzeba było długo czekać, aby entuzjaści udowodnili firmie z Cupertino kłamstwo przedstawiając film, na którym wdać, że z Siri bez problemu radzą sobie iPhone 4 i iPod touch: