Apple poważnie odświeży MacBooki?

Zachodnie serwisy IT podają niepotwierdzoną jeszcze u źródła (czyli w Apple) informację, że serie komputerów przenośnych MacBook i MacBook Pro poddane zostaną dużym modyfikacjom. Najpoważniejsze zmiany mają zajść w wyglądzie tych notebooków.

Serwis AppleInsider, a za nim m.in. MacUser, donoszą, że koncern z Cupertino zamierza odświeżyć design swoich notebooków. MacBooki zostaną pozbawione czarnych i białych plastikowych obudów na rzecz obudów z materiału bardziej przyjaznego środowisku (aluminium lub stal nierdzewna). W MacBooku Pro zmiany będą mniej widoczne, skoro komputery te już posiadają aluminiowe obudowy.

Serwisy sugerują, że design nowych wersji przenośnych maszyn Apple będzie zaczerpnięty z najnowszych iMaków. Odświeżenie wyglądu będzie też okazją do wyposażenia komputerów w najnowsze procesory Intela. Wśród spodziewanych zmian wymieniane są m.in. dodatki w postaci czarnych, matowych elementów obudowy oraz powiększone trackpady.

Obecny wygląd notebooków Apple. Po lewej MacBook Pro, po prawej - MacBook

Obecny wygląd notebooków Apple. Po lewej MacBook Pro, po prawej - MacBook

MacBooki Pro w obecnej stylistyce funkcjonują od stycznia 2006 r., jako pierwsze komputery Apple wyposażone w CPU Intela (zastąpiły PowerBooki G4). MacBooka wprowadzono 4 miesiące później, zastępując nim iBooka.

Jeśli doniesienia te znajdą potwierdzenie w faktach, nowych komputerów można spodziewać się już na przełomie wiosny i lata br.

W tych doniesieniach nie ma natomiast wzmianek o MacBooku Air, który jest produktem chyba jeszcze zbyt świeżym (zaprezentowano go zaledwie trzy miesiące temu), aby go modyfikować, nawet jeśli brak mu kilku elementów .


Zobacz również