Apple powinno projektować smartfony z Androidem. Kupilibyście...iAndroid?

Apple powinno wejść na rynek Androida i zacząć sprzedawać smartfony iAndroid - przekonuje Steve Wozniak.

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, znany jest z wygłaszania szczerych, niekiedy mocno zaskakujących opinii. Kolejną podzielił się w wywiadzie udzielonym serwisowi WIRED podczas konferencji Apps World North America w San Francisco. Jego zdaniem bowiem firma Apple powinna zacząć sprzedawać smartfony z...Androidem.

"Nie ma niczego, co trzymałoby Apple z daleka od rynku Androida jako drugiego rynku telefonów. Moglibyśmy na nim z powodzeniem konkurować. Ludzie lubią szlachetne stylizacje i to jak wykonane są nasze produkty na tle oferty Androida. Powinniśmy grać na dwóch arenach jednocześnie" - przekonuje Steve Wozniak.

Zobacz również:

  • Steve Woźniak zakłada prywatną firmę kosmiczną

Czy to możliwe?

O ile bardzo, bardzo, bardzo mało prawdopodobne, o tyle technicznie jak najbardziej możliwe. Android jest bowiem oprogramowaniem bazującym na licencji Apache Software License 2.0, czyli może po nie sięgnąć każdy producent smartfonów i rozwijać według własnych potrzeb, tak jak to zrobił np. Amazon. Apple mogłoby więc stworzyć system, który byłby zgodny z estetyką iOS. Oczywiście musiałoby przy tym pamiętać o zdobyciu osobnych licencji na oprogramowanie Google takie jak Mapy, czy Gmail.

Co sądzicie o propozycji Steve'a Wozniaka?