Apple pozwane za wymuszanie zakupu nowszego modelu iPhone'a

Przeciw Apple został złożony pozew zbiorowy. Amerykańscy konsumenci oskarżają amerykańską firmę o zmuszenie do zakupu nowszego modelu iPhone'a.


Apple pozwane po raz kolejny

Firmę Apple czekają kolejne problemy na rodzimym rynku. Użytkownicy iPhone'ów złożyli bowiem w Kalifornii pozew zbiorowy, w którym oskarżają ją o nieprawną ingerencje w ich urządzenia i wymuszanie upgrade'u z iOS 6 na iOS 7 co wiązało się w ich przypadku z dodatkowymi kosztami przeznaczonymi na zakup nowego modelu iPhone'a.

Problemem był FaceTime i łamanie patentów VirnetX

Problemy Apple zaczęły się, gdy firma VirnetX oskarżyła ją o łamanie patentów przy połączeniach peer-to-peer wykorzystanych w usłudze FaceTime. Amerykańska firma zmuszona została do skorzystania z infrastruktury firmy Akamai, co kosztowało ją dziesiątki mln dolarów.

Apple dba tylko o swój portfel

Apple rozwiązało problem w iOS 7 opracowując nowy system połączeń, który nie łamał patentów VirnetX. Coś trzeba było jednak jeszcze zrobić z użytkownikami starszych iPhone'ów generujących koszty za pośrednictwem Akamai...

Wymuszony błąd

Aby przekonać do migracji z iOS 6 na iOS 7 Apple sięgnęło niestety po kontrowersyjne środki. 16 kwietnia 2014 roku użytkownicy z iOS 6 doświadczyli w FaceTime błędu, który spowodował wygaśnięcie ważnego certyfikatu. Aby ponownie korzystać z usługi musieli przejść na iOS 7. Szkopuł w tym, że w przypadku wielu osób wiązało się to również z koniecznością wymiany starego iPhone'a na nowszy model.